Really Simple SSL Pro - en to bs_BA translation catalogue (985 entries)

en:  Please note that you can always save and finish the wizard later, use our %sdocumentation%s for additional information or log a %ssupport ticket%s if you need our assistance.
bs_BA: Imajte na umu da uvijek možete sačuvati i završiti čarobnjak kasnije, koristiti našu %sdokumentaciju%s za dodatne informacije ili prijaviti %ssupport kartu%s ako vam je potrebna naša pomoć.

en: %s day
bs_BA: %s dan

en: %s hour
bs_BA: %s sat

en: %s hours
bs_BA: %s sati

en: %s is a singleton class and you cannot create a second instance.
bs_BA: %s je singleton klasa i ne možete kreirati drugu instancu.

en: %s minutes
bs_BA: %s minute

en: %s vulnerability has been detected. | %s vulnerabilities have been detected.
bs_BA[0]: %s otkrivena je ranjivost.
bs_BA[1]: %s otkrivene su ranjivosti.
bs_BA[2]: %s otkrivene su ranjivosti.

en: %s, Force Update: End Process
bs_BA: %s, Prisilno ažuriranje: Završi proces

en: %s, Force Update: Failed
bs_BA: %s, Prisilno ažuriranje: Nije uspjelo

en: %s, Force Update: Scheduled.
bs_BA: %s, Prisilno ažuriranje: Zakazano.

en: %s, Force Update: Successful
bs_BA: %s, Prisilno ažuriranje: Uspješno

en: %s, Quarantine: Scheduled
bs_BA: %s, Karantin: Zakazano

en: %s, Quarantine: Successful
bs_BA: %s, Karantin: Uspješno

en: %s/%s activations available.
bs_BA: %s/%s dostupne aktivacije.

en: %s: %s vulnerability found | %s: %s vulnerabilities found
bs_BA[0]: %s: %s pronađena ranjivost
bs_BA[1]: %s: %s pronađene ranjivosti
bs_BA[2]: %s: %s pronađene ranjivosti

en: %sActivate%s your license.
bs_BA: %sAktivirajte%s vašu licencu.

en: %sRead more%s.
bs_BA: %sPročitajte više%s.

[ctx: 'date' at 'time']
en: %s at %s
bs_BA: %s kod %s

en: (recommended)
bs_BA: (preporučeno)

en: (unknown)
bs_BA: (nepoznato)

en: .htaccess does not exist
bs_BA: .htaccess ne postoji

en: .htaccess in uploads not writable
bs_BA: .htaccess u otpremanjima nije upisiv

en: .htaccess not writable
bs_BA: .htaccess nije upisiv

en: .htaccess redirect.
bs_BA: .htaccess preusmjeravanje.

en: 1 year
bs_BA: 1 godina

en: 2 years
bs_BA: 2 godine

en: 301 .htaccess redirect
bs_BA: 301 .htaccess preusmjerenje

en: 301 .htaccess redirect (read instructions first)
bs_BA: 301 .htaccess preusmjeravanje (prvo pročitajte upute)

en: 301 .htaccess redirect is not enabled.
bs_BA: 301 .htaccess preusmjeravanje nije omogućeno.

en: 301 PHP redirect
bs_BA: 301 PHP preusmjerenje

en: 301 SSL redirect enabled
bs_BA: 301 SSL preusmjeravanje je omogućeno

en: 301 redirect to https set.
bs_BA: 301 preusmjeravanje na https set.

en: 48 hours
bs_BA: 48 sati

en: 6 months
bs_BA: 6 mjeseci

en: 8 hours (recommended)
bs_BA: 8 sati (preporučeno)

en: A %s vulnerability is found in %s.
bs_BA: Pronađena %s ranjivost u %s.

en: A correctly configured Content Security Policy can protect your visitors from the most common web attacks. It all starts with denying and upgrading insecure requests on your website.
bs_BA: Pravilno konfigurisana Politika sigurnosti sadržaja može zaštititi vaše posjetitelje od najčešćih web napada. Sve počinje odbijanjem i nadogradnjom nesigurnih zahtjeva na vašoj web stranici.

en: A debug.log is publicly accessibile and has a standard location. This will change the location to a randomly named folder in /wp-content/
bs_BA: Debug.log je javno dostupan i ima standardnu lokaciju. Ovo će promijeniti lokaciju u nasumično imenovani folder u /wp-content/

en: A definition of a site url or home url was detected in your wp-config.php, but the file is not writable.
bs_BA: U vašem wp-config.php otkrivena je definicija URL-a web-mjesta ili kućnog URL-a, ali u datoteku nije moguće pisati.

en: A firewall rule was enabled, but /the wp-content/ folder is not writable.
bs_BA: Omogućeno je pravilo zaštitnog zida, ali u folder /wp-content/ nije moguće pisati.

en: A firewall rule was enabled, but the firewall does not seem to get loaded correctly.
bs_BA: Omogućeno je pravilo zaštitnog zida, ali izgleda da se zaštitni zid ne učitava ispravno.

en: A firewall rule was enabled, but the wp-config.php is not writable.
bs_BA: Omogućeno je pravilo zaštitnog zida, ali u wp-config.php nije moguće pisati.

en: A lightweight plugin with heavyweight security features, focusing on performance and usability.
bs_BA: Lagani dodatak s jakim sigurnosnim karakteristikama, fokusirajući se na performanse i upotrebljivost.

en: A networkwide SSL activation process has been started, but has not been completed. Please go to the SSL settings page to complete the process.
bs_BA: Proces aktivacije SSL-a širom mreže je pokrenut, ali nije završen. Molimo idite na stranicu s postavkama SSL-a da dovršite proces.

en: A quarantine for %s has been successful on %s.
bs_BA: Karantin za %s je uspješan na %s.

en: A quarantine for %s scheduled on %s.
bs_BA: Karantin za %s zakazan za %s.

en: A redirect to http was detected. This might result in redirect loops.
bs_BA: Otkriveno je preusmjeravanje na http. Ovo možda rezultira presumjeravanjem petlji.

en: A required database table is missing. Please check if you have permissions to add this database table.
bs_BA: Nedostaje potrebna tabela baze podataka. Molimo provjerite imate li dozvole za dodavanje ove tablice baze podataka.

en: A user account with administrator privileges was created outside the WordPress dashboard.
bs_BA: Korisnički nalog sa administratorskim privilegijama kreiran je izvan WordPress kontrolne table.

en: A verification code has been sent to the email address associated with your account.
bs_BA: Verifikacioni kod je poslan na email adresu povezanu sa vašim nalogom.

en: API login for user disabled.
bs_BA: API prijava za korisnika onemogućena.

en: Able to create destination folder
bs_BA: Mogućnost kreiranja odredišne ​​mape

en: About Cross Origin Policies
bs_BA: O Cross Origin politikama

en: About HTTP Strict Transport Security
bs_BA: O HTTP strogoj sigurnosti transporta

en: About Hardening
bs_BA: O ojačavanju

en: About Limit Login Attempts
bs_BA: O ograničenju pokušaja prijave

en: About Login Protection
bs_BA: O zaštiti prijave

en: About Recommended Security Headers
bs_BA: O preporučenim sigurnosnim zaglavljima

en: About Vulnerabilities
bs_BA: O ranjivostima

en: About XML-RPC
bs_BA: O XML-RPC

en: About notifications
bs_BA: O obavještenjima

en: About the Content Security Policy
bs_BA: O politici sigurnosti sadržaja

en: About the Mixed Content Scan
bs_BA: O skeniranju mješovitog sadržaja

en: About the Permission Policy
bs_BA: O politici dozvola

en: According to our information, your hosting provider does not allow any kind of SSL installation, other then their own paid certificate. For an alternative hosting provider with SSL, see this %sarticle%s.
bs_BA: Prema našim informacijama, vaš hosting dobavljač ne dozvoljava bilo kakvu instalaciju SSL-a, osim sopstvenog plaćenog sertifikata. Za alternativnog hosting dobavljača sa SSL-om, pogledajte ovaj %sčlanak%s.

en: According to our information, your hosting provider supplies your account with an SSL certificate by default. Please contact your %shosting support%s if this is not the case.
bs_BA: Prema našim informacijama, vaš hosting dobavljač podrazumijevano isporučuje vašem nalogu SSL sertifikat. Molimo kontaktirajte svoju %shosting podršku%s ako to nije slučaj.

en: Account Locked
bs_BA: Račun zaključan

en: Action
bs_BA: Akcija

en: Activate
bs_BA: Aktivirati

en: Activate SSL
bs_BA: Aktivirajte SSL

en: Activate SSL per site or install a wildcard certificate to fix this.
bs_BA: Aktivirajte SSL po web lokaciji ili instalirajte džoker certifikat da to popravite.

en: Activate networkwide to fix this.
bs_BA: Aktivirajte cijelu mrežu da ovo popravite.

en: Activate your license for automatic updates.
bs_BA: Aktivirajte licencu za automatska ažuriranja.

en: Activating plugin...
bs_BA: Aktiviranje dodatka...

en: Active
bs_BA: Aktivan

en: Add additional domains which can embed your website, if needed. Comma seperated.
bs_BA: Dodajte dodatne domene koje mogu ugraditi vašu web stranicu, ako je potrebno. Zarez odvojeno.

en: Add the following lines of code to your wp-config.php.
bs_BA: Dodajte sljedeće linije koda u svoj wp-config.php.

en: Add your email address below.
bs_BA: Dodajte svoju email adresu ispod.

en: Advanced
bs_BA: Napredno

en: Advanced Hardening
bs_BA: Napredno očvršćavanje

en: Advanced Hardening Features
bs_BA: Napredne karakteristike očvršćavanja

en: Advanced Security Headers
bs_BA: Napredna sigurnosna zaglavlja

en: Advanced hardening features complement the basic hardening functions by protecting your site against advanced threats and attacks.
bs_BA: Napredne funkcije učvršćivanja dopunjuju osnovne funkcije učvršćivanja štiteći vašu web lokaciju od naprednih prijetnji i napada.

en: After completing the installation, you can continue to the next step to complete your configuration.
bs_BA: Nakon završetka instalacije, možete nastaviti na sljedeći korak kako biste dovršili konfiguraciju.

en: After completing the installation, you can let Really Simple SSL automatically configure your site for SSL by using the 'Activate SSL' button.
bs_BA: Nakon završetka instalacije, možete dopustiti da Really Simple SSL automatski konfiguriše vašu web stranicu za SSL pomoću dugmeta 'Aktiviraj SSL'.

en: After enabling this feature, you can submit your site to %shstspreload.org%s
bs_BA: Nakon što omogućite ovu funkciju, možete poslati svoju stranicu na %shstspreload.org%s

en: After this number of failed login attempts the user and IP address will be temporarily blocked.
bs_BA: Nakon ovog broja neuspjelih pokušaja prijave korisnik i IP adresa će biti privremeno blokirani.

en: Alias domain check is not relevant for a subdomain
bs_BA: Provjera alias domena nije relevantna za poddomenu

en: All
bs_BA: Sve

en: Allow
bs_BA: Dozvolite

en: Allow only necessary third party resources to be loaded on your website, thus preventing common attacks. Use our unique learning mode to automatically configure your Content Security Policy.
bs_BA: Dozvolite da se na vašu web stranicu učitaju samo potrebni resursi trećih strana, čime ćete spriječiti uobičajene napade. Koristite naš jedinstveni način učenja da automatski konfigurišete svoju politiku sigurnosti sadržaja.

en: Allow your domain to be embedded
bs_BA: Dozvolite vašem domenu da bude ugrađen

en: Allowed
bs_BA: Dozvoljeno

en: Allows you to enter a custom login URL.
bs_BA: Omogućava vam da unesete prilagođeni URL za prijavu.

en: An SSL certificate has been detected
bs_BA: Otkriven je SSL sertifikat

en: An SSL certificate was detected on your site.
bs_BA: SSL certifikat je otkriven na vašoj stranici.

en: An automatic update for %s failed on %s.
bs_BA: Automatsko ažuriranje za %s nije uspjelo na %s.

en: An automatic update for %s has been scheduled due to the discovery of a vulnerability on %s
bs_BA: Automatsko ažuriranje za %s je zakazano zbog otkrivanja ranjivosti na %s

en: An automatic update for %s has been successful on %s.
bs_BA: Automatsko ažuriranje za %s je uspješno na %s.

en: An error occurred, please try again.
bs_BA: Došlo je do greške, pokušajte ponovo.

en: An error occurred:
bs_BA: Dogodila se greška:

en: An option that requires the .htaccess file in the uploads directory is enabled, but the file is not writable.
bs_BA: Opcija koja zahtijeva .htaccess datoteku u direktorijumu za otpremanje je omogućena, ali u datoteku nije moguće pisati.

en: An option that requires the .htaccess file is enabled, but the file does not exist.
bs_BA: Opcija koja zahtijeva .htaccess datoteku u direktorijumu za otpremanje je omogućena, ali datoteka ne postoji.

en: An option that requires the .htaccess file is enabled, but the file is not writable.
bs_BA: Opcija koja zahtijeva .htaccess datoteku je omogućena, ali u datoteku nije moguće pisati.

en: Anyone can register an account on your site. Consider disabling this option in the WordPress general settings.
bs_BA: Svako može da registruje nalog na vašem sajtu. Razmislite o onemogućavanju ove opcije u opštim postavkama WordPress-a.

en: As Really Simple SSL handles all the functionality this plugin provides, we recommend to disable this plugin to prevent unexpected behavior.
bs_BA: Kako Really Simple SSL upravlja svim funkcijama koje ovaj dodatak pruža, preporučujemo da onemogućite ovaj dodatak kako biste spriječili neočekivano ponašanje.

en: As a security precaution, the username ‘admin’ has been changed on %s. From now on, you can login with '%s' or an email address.
bs_BA: Iz sigurnosnih razloga, korisničko ime ‘admin’ je promijenjeno na %s. Od sada se možete prijaviti sa ‘%s’ ili email adresom.

en: As your order will be regenerated, you'll need to update your DNS text records.
bs_BA: Kako će vaša narudžba biti regenerisana, moraćete ažurirati svoje DNS tekstualne zapise.

en: Attempting to install certificate using AutoSSL...
bs_BA: Pokušaj instaliranja sertifikata koristeći AutoSSL...

en: Attempting to install certificate...
bs_BA: Pokušaj instaliranja sertifikata...

en: Attempting to set DNS txt record...
bs_BA: Pokušaj postavljanja DNS txt zapisa...

en: Authentication
bs_BA: Autentifikacija

en: Authentication codes will be sent to %s.
bs_BA: Kodovi za autentifikaciju će biti poslani na %s.

en: Authorization not completed yet.
bs_BA: Autorizacija još nije završena.

en: Automated Measures
bs_BA: Automatizovane mjere

en: Automatic certificate detection is not possible on your server.
bs_BA: Automatsko otkrivanje sertifikata nije moguće na vašem serveru.

en: Automatic renewal of your certificate was not possible. The SSL certificate should be %srenewed%s manually.
bs_BA: Automatsko obnavljanje vašeg sertifikata nije bilo moguće. SSL sertifikat treba %sobnoviti%s ručno.

en: Based on your settings, Really Simple SSL will take appropriate action, or you will need to solve it manually.
bs_BA: Na osnovu vaših podešavanja, Really Simple SSL će poduzeti odgovarajuću radnju ili ćete to morati riješiti ručno.

en: Basic
bs_BA: Osnovno

en: Basic SSL configuration finished! Improve your score with %sReally Simple SSL Pro%s.
bs_BA: Osnovna SSL konfiguracija je završena! Poboljšajte svoj rezultat sa %sReally Simple SSL Pro%s.

en: Because of your settings in Really Simple SSL, this user has been set to subscriber until you change the role manually.
bs_BA: Zbog vaših postavki u Really Simple SSL-u, ovaj korisnik je postavljen na pretplatnika dok ne promijenite ulogu ručno.

en: Because the $_SERVER["HTTPS"] variable is not set, your website may experience redirect loops.
bs_BA: Budući da varijabla $_SERVER["HTTPS"] nije postavljena, vaša web stranica može doživjeti petlje za preusmjeravanje.

en: Below you will find the instructions for different hosting environments and configurations. If you start the process with the necessary instructions and credentials the next steps will be done in no time.
bs_BA: Ispod ćete pronaći uputstva za različita okruženja i konfiguracije hostinga. Ako započnete proces s potrebnim uputama i vjerodajnicama, sljedeći koraci će biti obavljeni za kratko vrijeme.

en: Below you will find your login code for %1$s. It's valid for 15 minutes. %2$s
bs_BA: Ispod ćete pronaći svoj kod za prijavu za %1$s. Vrijedi 15 minuta. %2$s

en: Black Friday sale! Get 40% Off Really Simple SSL Pro
bs_BA: Crni petak rasprodaja! Dobijte 40% popusta na Really Simple SSL Pro

en: Block admin creation was disabled, because the registration of admin users has failed.
bs_BA: Blokiranje administratorskog kreiranja je onemogućeno, jer registracija administratorskih korisnika nije uspjela.

en: Block the username 'admin'
bs_BA: Blokirajte korisničko ime ‘admin’

en: Block user registrations when login and display name are the same
bs_BA: Blokirajte registracije korisnika kada su ime prijave i ime za prikaz isti

en: Blocked
bs_BA: Blokirano

en: Blocked IP addresses will be automatically unblocked after the above-configured interval. In the table below you can instantly unblock IP addresses.
bs_BA: Blokirane IP adrese će se automatski odblokirati nakon prethodno konfigurisanog intervala. U tabeli ispod možete trenutno odblokirati IP adrese.

en: Blocked URL: %s
bs_BA: Blokirana URL adresa: %s

en: Blocked usernames will be automatically unblocked after the above-configured interval. In the table below you can instantly unblock usernames.
bs_BA: Blokirana korisnička imena će se automatski odlokirati nakon prethodno konfigurisanog intervala. U tabeli ispod možete odmah odblokirati korisnička imena.

en: Browser features are plentiful, but most are not needed on your website.
bs_BA: Funkcije pretraživača su brojne, ali većina nije potrebna na vašoj web stranici.

en: Bundle not available yet...
bs_BA: Paket još nije dostupan...

en: By default, WordPress shows if a username or email address exists when a login fails. This will change it to generic feedback.
bs_BA: Prema zadanim podešavanjima, WordPress prikazuje postoji li korisničko ime ili adresa e-pošte kada prijava ne uspije. Ovo će ga promijeniti u generičke povratne informacije.

en: By enabling this feature you understand that email validation is required, and you can send email from your server reliably.
bs_BA: Omogućavanjem ove funkcije shvatate da je potrebna validacija e-pošte i da možete pouzdano slati e-poštu sa svog servera.

en: By selecting your hosting provider we can tell you if your hosting provider already supports free SSL, and/or where you can activate it.
bs_BA: Odabirom vašeg hosting provajdera možemo vam reći da li vaš hosting provajder već podržava besplatni SSL i/ili gdje ga možete aktivirati.

en: CPanel password
bs_BA: CPanel lozinka

en: CPanel recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
bs_BA: CPanel prepoznat. Moguće je da se sertifikat može automatski instalirati.

en: CPanel username
bs_BA: CPanel korisničko ime

en: Can be fixed automatically by pressing the Fix button. If fixing fails, the source file can be edited manually by pressing the Edit button.
bs_BA: Može automatski biti popravljeno klikom na dugme "Popravi". Ako popravljanje ne uspije, izvorna datoteka se može ručno urediti klikom na dugme "Uredi".

en: Can be fixed manually by editing the respective mu-plugin file in the /wp-content/mu-plugins/ directory.
bs_BA: Može se popraviti ručno uređivanjem odgovarajuće datoteke mu-dodatka u /wp-content/mu-plugins/ direktoriju.

en: Cancel
bs_BA: Otkažite

en: Cannot be fixed automatically, as the mixed content is coming from an external domain. Contact the owner of the domain to update the CSS/JS file
bs_BA: Nije moguće automatski popraviti, jer mješoviti sadržaj dolazi iz vanjskog domena. Obratite se vlasniku domena za ažuriranje CSS/JS datoteke

en: Certificate already generated. It was renewed if required.
bs_BA: Sertifikat je već generisan. Po potrebi je obnavljan.

en: Challenge directory not writable.
bs_BA: U direktorijum challenge nije moguće pisati.

en: Change debug.log file location
bs_BA: Promijenite lokaciju datoteke debug.log

en: Change password
bs_BA: Promijeni lozinku

en: Change passwords every
bs_BA: Promijeni lozinku svakih

en: Change your password
bs_BA: Promijeni svoju lozinku

en: Changed debug.log location to:
bs_BA: Promijenjena lokacija datoteke debug.log u:

en: Changing redirect methods should be done with caution. Please make sure you have read our instructions beforehand at the right-hand side.
bs_BA: Promjenu metoda preusmjeravanja treba obaviti s oprezom. Molimo vas da unaprijed pročitate naše upute na desnoj strani.

en: Cheatin&#8217; uh?
bs_BA: Varanje uh?

en: Check again
bs_BA: Provjerite ponovo

en: Check manually
bs_BA: Provjerite ručno

en: Check out Really Simple SSL Pro
bs_BA: Pogledajte Really Simple SSL Pro

en: Check your %slicense%s.
bs_BA: Provjerite vašu %slicencu%s.

en: Checking SSL certificate...
bs_BA: Provjera SSL sertifikata...

en: Checking alias domain...
bs_BA: Provjera alias domene...

en: Checking certs directory...
bs_BA: Provjeravam direktorijum certs...

en: Checking challenge directory reachable over http...
bs_BA: Provjeravam direktorijum izazova koji je dostupan preko http...

en: Checking challenge directory...
bs_BA: Provjera direktorijuma challenge...

en: Checking for subdomain setup...
bs_BA: Provjera postavljanja poddomena...

en: Checking for website configuration...
bs_BA: Provjera konfiguracije web stranice...

en: Checking host...
bs_BA: Provjerava host...

en: Checking if CURL is available...
bs_BA: Provjeravam da li je CURL dostupan...

en: Checking if Terms & Conditions are accepted...
bs_BA: Provjeravam da li su Uslovi i odredbe prihvaćeni...

en: Checking if external js or css files contain http links, %s of %s
bs_BA: Provjera da li vanjske js ili css datoteke sadrže http linkove, %s od %s

en: Checking if plugin folder exists...
bs_BA: Provjeravam postoji li folder dodataka...

en: Checking key directory...
bs_BA: Provjera direktorijuma key...

en: Checking permissions...
bs_BA: Provjera dozvola...

en: Checking posts for external URLs, %s of %s
bs_BA: Provjeravanje postova za vanjske URL-ove, %s od %s

en: Checking server software...
bs_BA: Provjeravam serverski softver...

en: Checking which postmeta contain external resources
bs_BA: Provjeranje koja postmeta sadrži vanjske resurse

en: Checking which resources can't load over ssl, %s of %s
bs_BA: Provjeranje koji resursi ne mogu biti učitani preko ssl-a, %s od %s

en: Checking widgets for external URLs
bs_BA: Provjera vidžeta za vanjske URL-ove

en: Choose new username to replace 'admin'
bs_BA: Izaberite novo korisničko ime da biste zamijenili ‘admin’

en: Choose the max-age for HSTS
bs_BA: Odaberite maksimalnu dob za HSTS

en: Click 'Enforce' to enforce the configuration on your site.
bs_BA: Kliknite na 'Izvrši' da izvršite konfiguraciju na svojoj web stranici.

en: Click the button below to confirm your email address, or copy the following URL: %s
bs_BA: Kliknite na dugme ispod da potvrdite svoju adresu e-pošte ili kopirajte sledeći URL: %s

en: CloudWays API key
bs_BA: CloudWays API ključ

en: CloudWays user email
bs_BA: CloudWays korisnička e-pošta

en: Code execution is allowed in the public 'Uploads' folder.
bs_BA: Izvršavanje koda je dozvoljeno u javnom folderu 'Učitavanja'.

en: Completed
bs_BA: Završeno

en: Complianz - Consent Management as it should be
bs_BA: Complianz - Upravljanje pristankom kako bi trebalo biti

en: Component
bs_BA: Komponenta

en: Components will be quarantined if the update process fails.
bs_BA: Komponente će biti stavljene u karantin ako proces ažuriranja ne uspije.

en: Compromised password for %s has been reset
bs_BA: Kompromitovana lozinka za %s je poništena

en: Compromised password reset
bs_BA: Resetovanje kompromitovane lozinke

en: Configure your Cookie Notice, Consent Management and Cookie Policy with our Wizard and Cookie Scan. Supports GDPR, DSGVO, TTDSG, LGPD, POPIA, RGPD, CCPA and PIPEDA.
bs_BA: Konfigurirajte svoju obavijest o kolačićima, upravljanje pristankom i politiku kolačića pomoću našeg čarobnjaka i skeniranja kolačića. Podržava GDPR, DSGVO, TTDSG, LGPD, POPIA, RGPD, CCPA i PIPEDA.

en: Configured for HTTP challenge
bs_BA: Konfigurisano za HTTP izazov

en: Congratulations!
bs_BA: Čestitke!

en: Consent Management as it should be.
bs_BA: Upravljanje pristankom kako treba.

en: Content Security Policy
bs_BA: Politika sigurnosti sadržaja

en: Content Security Policy Headers
bs_BA: Zaglavlja politike sigurnosti sadržaja

en: Content Security Policy maximum size exceeded
bs_BA: Maksimalna veličina Politike sigurnosti sadržaja je premašena

en: Continent
bs_BA: Kontinent

en: Continents
bs_BA: Kontinenti

en: Continue
bs_BA: Nastavi

en: Continue to renew.
bs_BA: Nastavite sa obnavljanjem.

en: Control browser features that could allow third parties to misuse data collected by microphone, camera, GEO Location etc, when enabled for your website.
bs_BA: Kontrolišite funkcije ptretraživača koje mogu dozvoliti trećim stranama da zloupotrijebe podatke prikupljene mikrofonom, kamerom, GEO lokacijom itd., kada su omogućene za vašu web stranicu.

en: Copy this URL to your browser to change your password: %1$s
bs_BA: Kopirajte ovaj URL u svoj pretraživač da promijenite lozinku: %1$s

en: Copyright warning!
bs_BA: Upozorenje o autorskim pravima!

en: Could not automatically add TXT record. Please proceed manually, following the steps below.
bs_BA: Nije moguće automatski dodati TXT zapis. Nastavite ručno, slijedeći korake u nastavku.

en: Could not copy code execution test file.
bs_BA: Nije moguće kopirati probnu datoteku izvršenja koda.

en: Could not create test folder and file.
bs_BA: Nije moguće kreirati probni folder i datoteku.

en: Could not find code execution test file.
bs_BA: Nije moguće pronaći testnu datoteku izvršenja koda.

en: Could not reach challenge directory over %s.
bs_BA: Nije moguće doći do direktorijuma challenge preko %s.

en: Could not rename folder!
bs_BA: Nije moguće preimenovati folder!

en: Could not retrieve server list
bs_BA: Nije moguće preuzeti listu servera

en: Could not test certificate
bs_BA: Nije moguće testirati sertifikat

en: Could not verify TXT record for domain %s
bs_BA: Nije moguće provjeriti TXT zapis za domenu %s

en: Could not verify alias domain.
bs_BA: Nije moguće potvrditi alias domenu.

en: Count
bs_BA: Računati

en: Country
bs_BA: Država

en: Country %s added to geo-IP blocklist
bs_BA: Država %s dodana na geo-IP listu blokiranja

en: Country %s removed from geo-IP blocklist
bs_BA: Država %s je uklonjena sa geo-IP liste blokiranja

en: Creating account...
bs_BA: Kreiranje računa...

en: Critical
bs_BA: Kritično

en: Critical (default)
bs_BA: Kritično (zadano)

en: Custom login URL
bs_BA: Prilagođeni URL za prijavu

en: Customize login attempts, intervals, and temporary lockouts according to your preferences to regulate the level of security on your website during authentication. No additional settings required
bs_BA: Prilagodite pokušaje prijavljivanja, intervale i privremena blokada prema svojim preferencijama kako biste regulisali nivo sigurnosti na vašoj web stranici tokom autentifikacije. Nisu potrebna dodatna podešavanja

en: DNS records were not verified yet. Please complete the previous step.
bs_BA: DNS zapisi još nisu provjereni. Molimo dovršite prethodni korak.

en: DNS verification
bs_BA: DNS verifikacija

en: Dashboard
bs_BA: Nadzorna ploča

en: Dashboard - Test Notification
bs_BA: Kontrolna tabla - Obavještenje o testiranju

en: Date
bs_BA: Datum

en: Debugging
bs_BA: Otklanjanje grešaka

en: Debugging with Really Simple SSL
bs_BA: Otklanjanje grešaka sa Really Simple SSL

en: Delete
bs_BA: Obrisati

en: Delete all data on plugin deletion
bs_BA: Izbrišite sve podatke o brisanju dodatka

en: Depending on your hosting provider, %1$smanual installation%2$s may be required.
bs_BA: U zavisnosti od vašeg hosting provajdera, možda će biti potrebna %1$sručna instalacija%2$s.

en: Description
bs_BA: Opis

en: Destination folder already exists
bs_BA: Odredišni folder već postoji

en: Details
bs_BA: Detalji

en: Detected status of your setup.
bs_BA: Otkriven status vašeg podešavanja.

en: Detection
bs_BA: Detekcija

en: Direct Admin URL
bs_BA: Direktni administratorski URL

en: DirectAdmin password
bs_BA: DirectAdmin lozinka

en: DirectAdmin recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
bs_BA: DirectAdmin prepoznat. Moguće je da se sertifikat može automatski instalirati.

en: DirectAdmin username
bs_BA: DirectAdmin korisničko ime

en: Directive
bs_BA: Direktiva

en: Directories
bs_BA: Direktorijumi

en: Disable
bs_BA: Onemogućiti

en: Disable "anyone can register"
bs_BA: Onemogućite "svako se može registrovati"

en: Disable HTTP methods
bs_BA: Onemogućite HTTP metode

en: Disable OCSP stapling
bs_BA: Onemogućite OCSP heftanje

en: Disable XML-RPC
bs_BA: Onemogućite XML-RPC

en: Disable application passwords
bs_BA: Onemogućite lozinke aplikacije

en: Disable directory browsing
bs_BA: Onemogućite pretraživanje direktorijuma

en: Disable the built-in file editors
bs_BA: Onemogućite ugrađene uređivače datoteka

en: Disable user enumeration
bs_BA: Onemogućite nabrajanje korisnika

en: Disabled
bs_BA: Onemogućeno

en: Dismiss
bs_BA: Odbacite

en: Dismiss all notifications
bs_BA: Odbacite sva obavještenja

en: Do you want to store these credentials for renewal purposes?
bs_BA: Želite li pohraniti ove akreditive u svrhu obnove?

en: Domain
bs_BA: Domen

en: Don't show again
bs_BA: Ne prikazuj ponovo

en: Don't use Two-step verification
bs_BA: Nemojte koristiti potvrdu u dva koraka

en: Download
bs_BA: Preuzmi

en: Downloading files from other websites can cause serious copyright issues! It is always illegal to use images, files, or any copyright protected material on your own site without the consent of the copyrightholder. Please ask the copyrightholder for permission. Use this function at your own risk.
bs_BA: Preuzimanje datoteka sa drugih web stranica može izazvati ozbiljne probleme sa autorskim pravima! Uvijek je protuzakonito koristiti slike, datoteke ili bilo koji materijal zaštićen autorskim pravima na vlastitoj stranici bez pristanka vlasnika autorskih prava. Molimo, zatražite dozvolu od vlasnika autorskih prava. Koristite ovu funkciju na svoj rizik.

en: Due to a recent update by WP Engine, we have changed your settings automatically to adapt.
bs_BA: Zbog nedavnog ažuriranja od strane WP Engine-a, automatski smo promijenili vaša podešavanja kako bi se prilagodili.

en: Elementor mixed content successfully converted.
bs_BA: Elementor mješoviti sadržaj je uspješno konvertovan.

en: Elevate your security with our Premium Support! Our expert team ensures simple, hassle-free assistance whenever you need it.
bs_BA: Podignite svoju sigurnost uz našu Premium podršku! Naš stručni tim osigurava jednostavnu pomoć bez problema kad god vam zatreba.

en: Email address
bs_BA: E-mail adresa

en: Email address not valid
bs_BA: Email adresa nije važeća

en: Email address successfully verified
bs_BA: Email adresa je uspješno potvrđena

en: Email could not be sent.
bs_BA: E-mail nije mogao biti poslan.

en: Email could not be sent. No message or subject set.
bs_BA: E-mail nije mogao biti poslan. Nije postavljena poruka ili tema.

en: Email not verified yet. Verify your email address to get the most out of Really Simple SSL
bs_BA: E-mail još nije potvrđen. Potvrdite svoju adresu e-pošte kako biste maksimalno iskoristili stvarno jednostavan SSL

en: Email notification error
bs_BA: Greška obavještenja putem e-maila

en: Email notifications are only sent for important updates, security notices or when certain features are enabled.
bs_BA: Obavještenja putem e-pošte šalju se samo za važna ažuriranja, sigurnosna obavještenja ili kada su određene funkcije omogućene.

en: Email sent! Please check your mail
bs_BA: Email poslan! Molimo provjerite svoju poštu

en: Email validation
bs_BA: Validacija email-a

en: Email validation completed
bs_BA: Provjera valjanosti email-a je završena

en: Email verification
bs_BA: Email verifikacija

en: Email verification error
bs_BA: Greška u verifikaciji email-a

en: Email verification has not been completed yet. Check your email and click the link
bs_BA: Provjera emaila još nije završena. Provjerite svoju e-poštu i kliknite na link

en: Enable
bs_BA: Omogućiti

en: Enable .htaccess only if you know how to regain access in case of issues.
bs_BA: Omogućite .htaccess samo ako znate kako da povratite pristup u slučaju problema.

en: Enable 301 .htaccess redirect
bs_BA: Omogućite 301 .htaccess preusmjeravanje

en: Enable 301 redirect
bs_BA: Omogućite 301 preusmjeravanje

en: Enable Custom login URL
bs_BA: Omogućite prilagođeni URL za prijavu

en: Enable Limit Login Attempts
bs_BA: Omogući ograničenje pokušaja prijave

en: Enable Permissions Policy
bs_BA: Omogućite politiku dozvola

en: Enable a .htaccess redirect or PHP redirect in the settings to create a 301 redirect.
bs_BA: Omogućite .htaccess preusmjeravanje ili PHP preusmjeravanje u postavkama da kreirate 301 preusmjeravanje.

en: Enable login protection
bs_BA: Omogućite zaštitu prilikom prijave

en: Enable open source blocklist API etc.
bs_BA: Omogući API otvorenog koda za blokiranje itd.

en: Enable two-step verification
bs_BA: Omogućite verifikaciju u dva koraka

en: Enabling auto renew...
bs_BA: Omogućavanje automatske obnove...

en: Enforce frequent password change
bs_BA: Nametnite čestu promjenu lozinke

en: Enforce secure password policies for your users by requiring strong passwords, and expiring passwords after a period of your choosing.
bs_BA: Nametnite sigurne politike lozinki za svoje korisnike tako što ćete zahtijevati jake lozinke i isteći lozinke nakon perioda po vašem izboru.

en: Enforce strong passwords
bs_BA: Nametnite jake lozinke

en: Enhancing the authentication process and optimizing user management makes Login Protection a foundational element in securing your website.
bs_BA: Poboljšanje procesa autentifikacije i optimizacija upravljanja korisnicima čini zaštitu od prijave osnovnim elementom u osiguranju vaše web stranice.

en: Enter a custom login URL. This allows you to log in via this custom URL instead of /wp-admin or /wp-login.php
bs_BA: Unesite prilagođeni URL za prijavu. Ovo vam omogućava da se prijavite preko ovog prilagođenog URL-a umjesto /wp-admin ili /wp-login.php

en: Error code %s
bs_BA: Kod greške %s

en: Error enabling auto renew for Let's Encrypt
bs_BA: Greška pri omogućavanju automatskog obnavljanja za Let's Encrypt

en: Error occurred when retrieving the webpage.
bs_BA: Došlo je do greške prilikom preuzimanja web stranice.

en: Errors were reported during installation.
bs_BA: Greške su prijavljene tokom instalacije.

en: Event
bs_BA: Događaj

en: Event Log
bs_BA: Dnevnik događaja

en: Example: If you want to change your login page from /wp-admin/ to /control/ answer: control
bs_BA: Primjer: Ako želite promijeniti svoju stranicu za prijavu iz /wp-admin/ to /control/ answer: control

en: Failed retrieving access token
bs_BA: Neuspješno preuzimanje tokena za pristup

en: Failed retrieving account.
bs_BA: Neuspješno preuzimanje računa.

en: Failed to activate plugin
bs_BA: Aktivacija dodatka nije uspjela

en: Failed to create a login nonce.
bs_BA: Kreiranje jednokratne prijave nije uspjelo.

en: Failed to gather package information
bs_BA: Prikupljanje informacija o paketu nije uspjelo

en: Failed to install plugin
bs_BA: Instalacija dodatka nije uspjela

en: Feature
bs_BA: Funkcija

en: Feedback in plugin overview
bs_BA: Povratne informacije u pregledu dodataka

en: File missing. Please retry the previous steps.
bs_BA: Datoteka nedostaje. Pokušajte ponovo sa prethodnim koracima.

en: Files not created yet...
bs_BA: Datoteke još nisu kreirane...

en: Finished scan
bs_BA: Skeniranje završeno

en: Firewall
bs_BA: Zaštitni zid

en: Follow these steps to complete the setup:
bs_BA: Pratite ove korake da završite postavku:

en: For more information, please read this %sarticle%s
bs_BA: Za više informacija, molimo pročitajte ovaj %sčlanak%s

en: Force Update: %s hours
bs_BA: Prisilno ažuriranje: %s sati

en: Force Update: failed
bs_BA: Prisilno ažuriranje: nije uspjelo

en: Force on:
bs_BA: Prisilno na:

en: Force update
bs_BA: Prisilno ažuriranje

en: Free plugins
bs_BA: Besplatni dodaci

en: From now on, the debug.log won’t be publicly accessible whenever wp-debugging is enabled. The debug log will be stored in a randomly named folder in /wp-content/. This prevents possible leakage of sensitive debugging information.
bs_BA: Od sada, debug.log neće biti javno dostupan kad god je omogućeno wp-debugging. Dnevnik otklanjanja grešaka će biti pohranjen u nasumično imenovani folder u /wp-content/. Ovo sprječava moguće curenje osjetljivih informacija za otklanjanje grešaka.

en: GDPR/CCPA Privacy Suite
bs_BA: GDPR/CCPA paket za privatnost

en: General
bs_BA: Opšte

en: General Settings
bs_BA: Opšta podešavanja

en: Generating SSL certificate...
bs_BA: Generisanje SSL sertifikata...

en: Generating file list
bs_BA: Generisanje liste datoteka

en: Generating web page list
bs_BA: Generisanje liste web stranica

en: Generation
bs_BA: Generacija

en: Geo-IP blocklist changed
bs_BA: Geo-IP lista blokiranih promijenjena

en: Get detailed insights into visitors' behaviour with Burst Statistics, the privacy-friendly analytics dashboard from Really Simple Plugins.
bs_BA: Dobijte detaljne uvide u ponašanje posetilaca uz Burst Statistics, analitičku kontrolnu tablu prilagođenu privatnosti od Really Simple Plugins.

en: Get notified of important changes, updates and settings. Recommended when using security features.
bs_BA: Primajte obavijesti o važnim promjenama, ažuriranjima i podešavanjima. Preporučuje se kada koristite sigurnosne funkcije.

en: Get notified!
bs_BA: Primaj obavještenja!

en: Get two-factor authentication with Really Simple SSL Pro
bs_BA: Dobijte dvofaktorsku autentifikaciju uz Really Simple SSL Pro

en: Go to activation
bs_BA: Idite na aktivaciju

en: Go to installation
bs_BA: Idite na instalaciju

en: Great! Your scan last completed without errors.
bs_BA: Sjajno! Vaše skeniranje je završeno bez grešaka.

en: HSTS Preload
bs_BA: HSTS predučitavanje

en: HSTS forces browsers always to load a website via HTTPS. It prevents unnecessary redirects and prevents manipulation of data originating from communication with your website.
bs_BA: HSTS prisiljava pretraživače da uvijek učitavaju web stranicu putem HTTPS-a. Sprječava nepotrebna preusmjeravanja i sprječava manipulaciju podacima koji potiču iz komunikacije s vašom web lokacijom.

en: HSTS not enabled
bs_BA: HSTS nije omogućen

en: HTTP Strict Transport Security
bs_BA: HTTP stroga sigurnost transporta

en: Hardening
bs_BA: Ojačavanje

en: Hardening features limit the possibility of potential weaknesses and vulnerabilities which can be misused.
bs_BA: Funkcije ojačavanja ograničavaju mogućnost potencijalnih slabosti i ranjivosti koje se mogu zloupotrebiti.

en: Heavyweight security features, in a lightweight performant plugin from Really Simple Plugins. Get started with below features and get the latest and greatest updates for a peace of mind!
bs_BA: Teške sigurnosne karakteristike, u laganom dodatku sa performansama Really Simple Plugins. Započnite s funkcijama dole i primite najnovija i najbolja ažuriranja za bezbrižnost!

en: Hello %1$s, an unusually high number of failed login attempts have been detected on your account at %2$s.
    
    These attempts successfully entered your password, and were only blocked because they failed to enter your second authentication factor. Despite not being able to access your account, this behavior indicates that the attackers have compromised your password. The most common reasons for this are that your password was easy to guess, or was reused on another site which has been compromised.
    
    To protect your account, your password has been reset, and you will need to create a new one. For advice on setting a strong password, please read %3$s
    
    To pick a new password, please visit %4$s
    
    This is an automated notification. If you would like to speak to a site administrator, please contact them directly.
bs_BA: Zdravo %1$s, otkriven je neobično veliki broj neuspjelih pokušaja prijave na vašem računu na %2$s.
    
    Ovi pokušaji su uspješno unijeli vašu lozinku, a blokirani su samo zato što nisu uspjeli unijeti vaš drugi faktor provjere autentičnosti. Uprkos tome što ne možete pristupiti vašem računu, ovo ponašanje ukazuje na to da su napadači ugrozili vašu lozinku. Najčešći razlozi za to su da je vašu lozinku bilo lako pogoditi ili da je ponovo upotrijebljena na nekom drugom mjestu koje je kompromitovano.
    
    Kako bismo zaštitili vaš račun, vaša lozinka je poništena i moraćete kreirati novu. Za savjet o postavljanju jake lozinke pročitajte %3$s
    
    Da odaberete novu lozinku, posjetite %4$s
    
    Ovo je automatizovano obavještenje. Ako želite da razgovarate sa administratorom sajta, kontaktirajte ga direktno.

en: Hello, this is a notice from your website to inform you that an unusually high number of failed login attempts have been detected on the %1$s account (ID %2$d).
    
    Those attempts successfully entered the user's password, and were only blocked because they entered invalid second authentication factors.
    
    To protect their account, the password has automatically been reset, and they have been notified that they will need to create a new one.
    
    If you do not wish to receive these notifications, you can disable them with the `two_factor_notify_admin_user_password_reset` filter. See %3$s for more information.
    
    Thank you
bs_BA: Zdravo, ovo je obavještenje sa vaše web stranice da vas obavještava da je otkriven neuobičajeno veliki broj neuspjelih pokušaja prijave na %1$s nalog (ID %2$d).
    
    Ti pokušaji su uspješno unijeli korisničku lozinku, a blokirani su samo zato što su unijeli nevažeći drugi faktori autentikacije.
    
    Da bi zaštitili njihov nalog, lozinka je automatski resetovana, a oni su obavješteni da će morati da kreiraju novu.
    
    Ako ne želite primati ova obavještenja, možete ih onemogućiti pomoću filtera `two_factor_notify_admin_user_password_reset`. Pogledajte %3$s za više informacija.
    
    Hvala vam

en: Here you can configure vulnerability detection, notifications and measures. To learn more about the features displayed, please use the instructions linked in the top-right corner.
bs_BA: Ovdje možete konfigurisati otkrivanje ranjivosti, obavijesti i mjere. Da biste saznali više o prikazanim funkcijama, koristite uputstva povezana u gornjem desnom uglu.

en: Here you can see which users have enabled two-step login, or change the status per user.
bs_BA: Ovdje možete vidjeti koji korisnici su omogućili prijavu u dva koraka, ili promijeniti status po korisniku.

en: Here you control the users that are automatically, and temporarily blocked. You can also add or remove users manually. We recommend blocking ‘admin’ as username as a start.
bs_BA: Ovdje kontrolišete korisnike koji su automatski i privremeno blokirani. Također možete ručno dodati ili ukloniti korisnike. Preporučujemo da za početak blokirate 'admin' kao korisničko ime.

en: Hi
bs_BA: Zdravo

en: Hi %1$s, Your password expired on %2$s , please change your password.
bs_BA: Zdravo %1$s, Vaša lozinka je istekla %2$s, molimo vas da promijenite lozinku.

en: Hi %1$s, Your password on %2$s will expire in 7 days, please change your password.
bs_BA: Zdravo %1$s, Vaša lozinka na %2$s ističe za 7 dana, molimo promijenite lozinku.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for a month now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %1$smessage%2$s.
bs_BA: Zdravo, Really Simple SSL čuva vašu web lokaciju bezbednom već mjesec dana, odlično! Ako imate vremena, razmislite o tome da ostavite recenziju na WordPress.org kako biste proširili vijesti. Veoma smo zahvalni! Ako imate bilo kakvih pitanja ili povratnih informacija, ostavite nam %1$sporuku%2$s.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for some time now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %1$smessage%2$s.
bs_BA: Zdravo, Really Simple SSL već neko vrijeme čuva vašu web stranicu sigurnom, super! Ako imate vremena, razmislite o tome da ostavite recenziju na WordPress.org kako biste proširili vijest. Veoma smo zahvalni! Ako imate bilo kakvih pitanja ili povratnih informacija, ostavite nam %1$sporuku%2$s.

en: Hide your WordPress version
bs_BA: Sakrijte vašu WordPress verziju

en: High-risk
bs_BA: Visok rizik

en: High-risk (default)
bs_BA: Visok rizik (zadano)

en: Hosting provider
bs_BA: Hosting dobavljač

en: HttpOnly Secure cookies have been set automatically!
bs_BA: HttpOnly Sigurni kolačići su automatski postavljeni!

en: HttpOnly Secure cookies not set.
bs_BA: HttpOnly Sigurni kolačići nisu postavljeni.

en: I agree to the Terms & Conditions from Let's Encrypt.
bs_BA: Pristajem na Uslove i odredbe iz Let's Encrypt.

en: I don't know, or not listed, proceed with installation
bs_BA: Ne znam, ili nije navedeno, nastavite sa instalacijom

en: I have read and understood the risks to intervene with these measures.
bs_BA: Pročitao sam i shvatio rizike intervencije ovim mjerama.

en: IP Address
bs_BA: IP Adresa

en: IP Addresses
bs_BA: IP Adrese

en: IP Addresses can be allowed, blocked or will show up when your settings add them to a temporary blocklist. If you want to add your IP to the allowlist, please read the article provided at the right-hand side for instructions.
bs_BA: IP adrese se mogu dozvoliti, blokirati ili će se pojaviti kada ih vaša podešavanja dodaju na privremenu listu blokiranih. Ako želite da dodate svoju IP adresu na listu dozvoljenih, pročitajte članak na desnoj strani za uputstva.

en: IP added to blocklist
bs_BA: IP je dodat na listu blokiranih

en: IP added to trusted list
bs_BA: IP je dodat na listu pouzdanih

en: IP address %s added to permanent blocklist
bs_BA: IP adresa %s dodana na stalnu listu blokiranih

en: IP address %s added to temporary blocklist
bs_BA: IP adresa %s dodana na privremenu listu blokiranih

en: IP address %s added to trusted IP list
bs_BA: IP adresa %s dodana je na listu pouzdanih IP adresa

en: IP address %s removed from permanent blocklist
bs_BA: IP adresa %s uklonjena sa stalne liste blokiranih

en: IP address %s removed from temporary blocklist
bs_BA: IP adresa %s je uklonjena sa privremene liste blokiranih

en: IP address %s removed from trusted IP list
bs_BA: IP adresa %s je uklonjena sa liste pouzdanih IP adresa

en: IP address locked-out
bs_BA: IP adresa je zaključana

en: IP address overview
bs_BA: Pregled IP adrese

en: IP removed from blocklist
bs_BA: IP je uklonjen sa liste blokiranih

en: IP removed from trusted list
bs_BA: IP je uklonjen sa liste pouzdanih

en: If the number of failed login attempts is exceeded within this timeframe, the IP address and user will be blocked.
bs_BA: Ako se prekorači broj neuspjelih pokušaja prijave u ovom vremenskom okviru, IP adresa i korisnik će biti blokirani.

en: If the username 'admin' currently exists, you can rename it here. Please note that you can no longer use this username, and should use the new username or an email address
bs_BA: Ako korisničko ime ‘admin’ trenutno postoji, ovdje ga možete preimenovati. Imajte na umu da više ne možete koristiti ovo korisničko ime, već da koristite novo korisničko ime ili adresu e-pošte

en: If there's a vulnerability, you will also get feedback on the themes and plugin overview.
bs_BA: Ako postoji ranjivost, također ćete dobiti povratne informacije o temama i pregledu dodataka.

en: If this is not the case, don't add this alias to your certificate.
bs_BA: Ako to nije slučaj, nemojte dodavati ovaj pseudonim u svoj sertifikat.

en: If this option is set to true, the mixed content fixer will fire on the init hook instead of the template_redirect hook. Only use this option when you experience problems with the mixed content fixer.
bs_BA: Ako je ova opcija postavljena na true, popravljač mješovitog sadržaja će se aktivirati na init kuku umjesto kuku template_redirect. Ovu opciju koristite samo kada imate problema s popravljačem mješovitog sadržaja.

en: If you are the owner of this account, please check your email for instructions on regaining access.
bs_BA: Ako ste vlasnik ovog računa, provjerite svoju e-poštu za upute o ponovnom dobijanju pristupa.

en: If you entered your DNS records before, they need to be changed.
bs_BA: Ako ste ranije unosili svoje DNS zapise, potrebno ih je promijeniti.

en: If your hosting provider auto-renews your certificate, no action is required. Alternatively, you have the option to generate an SSL certificate with Really Simple SSL.
bs_BA: Ako vaš hosting dobavljač automatski obnovi vaš sertifikat, nije potrebna nikakva radnja. Alternativno, imate opciju generisanja SSL sertifikata sa Really Simple SSL.

en: If your hosting provider is not listed, and there's an SSL activation/installation link, please let us %sknow%s.
bs_BA: Ako vaš hosting dobavljač nije naveden, a postoji link za aktivaciju/instalaciju SSL-a, %sjavite%s nam.

en: If your site is only intended for users to login from specific geographical regions, you can entirely prevent logins from certain continents or countries.
bs_BA: Ako je vaša stranica namijenjena samo za prijavu korisnika iz određenih geografskih regija, možete u potpunosti spriječiti prijavu s određenih kontinenata ili zemalja.

en: Import and insert file
bs_BA: Uvezite i ubacite datoteku

en: Improve security - Upgrade
bs_BA: Poboljšajte sigurnost - Nadogradite

en: Improve security by requiring strong passwords and forced periodic password changes
bs_BA: Poboljšajte sigurnost tako što ćete zahtijevati jake lozinke i prisilne periodične promjene lozinke

en: Improve security with Really Simple SSL Pro.
bs_BA: Poboljšajte sigurnost uz Really Simple SSL Pro.

en: Improve the default WordPress password strength check. You can also enforce frequent password changes for user roles.
bs_BA: Poboljšajte standardnu provjeru jačine lozinke za WordPress. Također možete nametnuti česte promjene lozinki za korisničke uloge.

en: Include alias
bs_BA: Uključi alias

en: Include preload
bs_BA: Uključuje predučitavanje

en: Include subdomains
bs_BA: Uključite poddomene

en: Install
bs_BA: Instaliraj

en: Install %sManually%s.
bs_BA: Instalirajte %sRučno%s.

en: Install SSL certificate
bs_BA: Instalirajte SSL sertifikat

en: Installation
bs_BA: Instalacija

en: Installation failed.
bs_BA: Instalacija nije uspjela.

en: Installation finished
bs_BA: Instalacija je završena

en: Installed
bs_BA: Instalirano

en: Installing
bs_BA: Instaliranje

en: Installing SSL certificate using PLESK API...
bs_BA: Instaliranje SSL sertifikata koristeći PLESK API...

en: Installing SSL certificate...
bs_BA: Instaliranje SSL sertifikata...

en: Installing plugin...
bs_BA: Instaliranje dodatka...

en: Instructions
bs_BA: Instrukcije

en: Invalid license.
bs_BA: Nevažeća licenca.

en: Invalid login details.
bs_BA: Nevažeći detalji prijave.

en: Invalid nonce.
bs_BA: Nevažeći nonce.

en: Invalid verification code.
bs_BA: Nevažeći verifikacioni kod.

en: It is currently possible to create an administrator user with the same login and display name.
bs_BA: Trenutno je moguće stvoriti administratorskog korisnika s istim imenom za login i za prikaz.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a localhost environment.
bs_BA: Nije moguće instalirati Let's Encrypt na okruženje lokalnog hosta.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a subfolder configuration.
bs_BA: Nije moguće instalirati Let's Encrypt na konfiguraciju podmape.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a subsite. Please go to the main site of your website.
bs_BA: Nije moguće instalirati Let's Encrypt na podstranicu. Molimo idite na glavnu stranicu vaše web stranice.

en: Learn more
bs_BA: Saznaj više

en: Learn more about our features!
bs_BA: Saznajte više o našim karakteristikama!

en: Learn more about security headers
bs_BA: Saznajte više o sigurnosnim zaglavljima

en: Learning Mode is active for your Content Security and will complete in %s days.
bs_BA: Režim učenja aktivan je za vašu sigurnost sadržaja i završiće za %s dana.

en: Leave a review
bs_BA: Ostavite recenziju

en: Let login cookie expire after
bs_BA: Neka kolačić za prijavu istekne nakon

en: Let's Encrypt
bs_BA: Hajde da šifrujemo

en: Let's Encrypt.
bs_BA: Hajde da šifrujemo.

en: Letʼs Encrypt is a free, automated and open certificate authority brought to you by the nonprofit Internet Security Research Group (ISRG).
bs_BA: Letʼs Encrypt je besplatno, automatizovano i otvoreno tijelo za izdavanje sertifikata koje vam nudi neprofitna Internet Security Research Group (ISRG).

en: Leveraging your SSL certificate with HSTS is a staple for every website. Force your website over SSL, mitigating risks of malicious counterfeit websites in your name.
bs_BA: Iskorištavanje vašeg SSL sertifikata s HSTS-om glavna je stvar za svaku web stranicu. Nametnite svoju web stranicu preko SSL-a, smanjujući rizik od zlonamjernih krivotvorenih web stranica u vaše ime.

en: License
bs_BA: Licenca

en: License invalid
bs_BA: Licenca nevažeća

en: License valid
bs_BA: Licenca važeća

en: Lightweight SSL & Hardening Plugin
bs_BA: Lagani SSL i dodatak za učvršćivanje

en: Limit Attempts
bs_BA: Ograničite pokušaje

en: Limit Login Attempts
bs_BA: Ograničite Pokušaje Prijave

en: Limit Login Attempts protects your site from login attempts by unauthorized users. When you enable Limit Login Attempts, all login attempts are logged and repeated attempts to login with invalid credentials will be blocked automatically.
bs_BA: Ograničenje pokušaja prijave štiti vašu web stranicu od pokušaja prijave od strane neovlaštenih korisnika. Kada omogućite Ograniči pokušaje prijave, svi pokušaji prijave se evidentiraju i ponovljeni pokušaji prijavljivanja s nevažećim vjerodajnicama će se automatski blokirati.

en: Location
bs_BA: Lokacija

en: Locked-out
bs_BA: Zaključano

en: Lockout duration
bs_BA: Trajanje blokade

en: Log In
bs_BA: Prijavi se

en: Login Protection
bs_BA: Zaštita prijave

en: Login URL already changed by something else than Really Simple SSL
bs_BA: URL za prijavu je već promijenjen nečim drugim osim Really Simple SSL

en: Login URL request
bs_BA: Zahtjev za URL za prijavu

en: Login attempts
bs_BA: Pokušaji prijave

en: Login blocked by Geo-IP list
bs_BA: Prijava blokirana Geo-IP listom

en: Login blocked by IP address
bs_BA: Prijava blokirana IP adresom

en: Login blocked by username
bs_BA: Prijava blokirana IP adresom

en: Login by %s failed (incorrect credentials)
bs_BA: Prijava preko %s nije uspjela (netačni kredencijali)

en: Login by %s was successful
bs_BA: Prijava od strane %s je uspjela

en: Login credentials incorrect
bs_BA: Akreditivi za prijavu su netačni

en: Login credentials incorrect. Please check your login credentials for cPanel.
bs_BA: Akreditivi za prijavu su netačni. Molimo provjerite svoje akreditive za prijavu na cPanel.

en: Login failed
bs_BA: Prijava nije uspjela

en: Login failed (Country %s blocked by geo-IP blocklist )
bs_BA: Prijava nije uspjela (zemlja %s blokirana geo-IP listom blokiranja)

en: Login failed (IP %s found in permanent blocklist)
bs_BA: Prijava nije uspjela (IP %s pronađen na trajnoj listi blokiranih)

en: Login failed (IP %s found in temporary blocklist)
bs_BA: Prijava nije uspjela (IP %s pronađen na privremenoj listi blokiranih)

en: Login failed (User %s found in permanent blocklist)
bs_BA: Prijava nije uspjela (Korisnik %s pronađen na trajnoj listi blokiranih)

en: Login failed (User %s found in temporary blocklist)
bs_BA: Prijava nije uspjela (korisnik %s pronađen na privremenoj listi blokiranih)

en: Login failed (incorrect MFA code)
bs_BA: Prijava nije uspjela (netačan MFA kod)

en: Login status
bs_BA: Status prijavljivanja

en: Login successful
bs_BA: Prijava je uspjela

en: Looking up blocked resources in files, %s of %s
bs_BA: Traženje blokiranih resursa u datotekama, %s od %s

en: Looking up blocked resources in postmeta
bs_BA: Traženje blokiranih resursa u postmetama

en: Looking up blocked resources in posts
bs_BA: Traženje blokiranih resursa u postovima

en: Looking up blocked resources in widgets
bs_BA: Traženje blokiranih resursa u vidžetima

en: Low-risk
bs_BA: Nizak rizik

en: Low-risk
bs_BA: Nizak rizik

en: Low-risk (default)
bs_BA: Nizak rizik (zadano)

en: MFA setup required
bs_BA: Potrebna je MFA postavka

en: Maintain peace of mind with our simple, but effective automated measures when vulnerabilities are discovered. When needed Really Simple Security will force update or quarantaine vulnerable components, on your terms!
bs_BA: Očuvajte mir s našim jednostavnim, ali učinkovitim automatizovanim mjerama kada se otkriju ranjivosti. Kada je potrebno, Really Simple Security će nametnuti ažuriranje ili stavljanje u karantin ranjivih komponenti, pod vašim uslovima!

en: Manage your license here.
bs_BA: Upravljajte svojom dozvolom ovdje.

en: Manual approval required
bs_BA: Potrebno je ručno odobrenje

en: Many vulnerabilities are exploited by injecting a user with administrator capabilities outside of the native WordPress creation process. Under advanced hardening you can prevent this from happening.
bs_BA: Mnoge ranjivosti se iskorištavaju tako što se korisniku ubrizgavaju administratorske sposobnosti izvan prirodnog procesa kreiranja WordPress-a. Pod naprednim očvršćavanjem možete spriječiti da se to dogodi.

en: Maybe later
bs_BA: Možda kasnije

en: Measures
bs_BA: Mjere

en: Medium-risk
bs_BA: Srednji rizik

en: Method
bs_BA: Metoda

en: Missing license.
bs_BA: Nedostaje licenca.

en: Mixed Content Fixer
bs_BA: Popravljač mješovitog sadržaja

en: Mixed Content Scan
bs_BA: Skeniranje mješovitog sadržaja

en: Mixed content
bs_BA: Mješoviti sadržaj

en: Mixed content fixer - back-end
bs_BA: Popravljač mješovitog sadržaja - back-end

en: Mixed content fixer - init hook
bs_BA: Popravljač mješovitog sadržaja - init hook-a

en: Mixed content fixer not enabled. Enable the option to fix mixed content on your site.
bs_BA: Popravljač mješovitog sadržaja nije omogućen. Omogućite opciju da popravite miješani sadržaj na vašoj web lokaciji.

en: Mixed content fixer was successfully detected on the front-end.
bs_BA: Popravljač mješovitog sadržaja uspješno je otkriven na front-endu.

en: Mixed content found in a widget. Press the edit link to edit the widget manually.
bs_BA: Mješoviti sadržaj nađen u vidžetu. Pritisnite link za uređivanje da ručno uredite vidžet.

en: Mixed content found in in a post. Can be fixed automatically by pressing the fix button. Pressing the edit button allows you to update the link in the post manually.
bs_BA: Mješoviti sadržaj nađen u postu. Može biti automatski popravljeno pritiskom na dugme "Popravi". Pritskom na dugme za uređivanje, možete ručno ažurirati post.

en: Mixed content from a postmeta table in your database. Usually won't cause any mixed content on the front-end. Check the post if it causes mixed content. If so, the link can be replace directly in the database.
bs_BA: Mješoviti sadržaj iz postmeta tabele u vašoj bazi podataka. Obično neće izazvati nikakve mješovite sadržaje na prednjem kraju. Provjerite post ako uzrokuje mješoviti sadržaj. Ako je tako, link se može zamijeniti direktno u bazi podataka.

en: Mixed content in %s
bs_BA: Mješoviti sadržaj u %s

en: Mixed content in CSS/JS file from other domain
bs_BA: Mješoviti sadržaj u CSS/JS datoteci od drugog domena

en: Mixed content in PHP file in %s
bs_BA: Mješoviti sadržaj u PHP datoteci u %s

en: Mixed content in post: %s
bs_BA: Mješoviti sadržaj u objavi: %s

en: Mixed content in the postmeta table
bs_BA: Mješoviti sadržaj u postmeta tabeli

en: Mixed content resources: %s
bs_BA: Resursi mješovitog sadržaja: %s

en: More info
bs_BA: Više informacija

en: Multiple %s vulnerabilities have been found.
bs_BA: Pronađeno je više %s ranjivosti.

en: Multisite detected. Please upgrade to %smultisite%s.
bs_BA: Otkriven multisite. Razmislite o nadogradnji na %smultisite%s.

en: Never
bs_BA: Nikad

en: No 301 redirect is set. Enable the WordPress 301 redirect in the settings to get a 301 permanent redirect.
bs_BA: Nije postavljeno 301 preusmjeravanje. Omogućite WordPress 301 preusmjeravanje u postavkama da dobijete 301 trajno preusmjeravanje.

en: No 301 redirect to SSL enabled.
bs_BA: Nema omogućenog 301 preusmjeravanje na SSL.

en: No SSL certificate has been detected.
bs_BA: Nije otkriven SSL sertifikat.

en: No SSL detected
bs_BA: Nije otkriven SSL

en: No SSL detected. Use the retry button to check again.
bs_BA: Nije otkriven SSL. Koristite dugme za ponovni pokušaj da ponovo proverite.

en: No known vulnerabilities detected
bs_BA: Nisu otkrivene poznate ranjivosti

en: No recommended redirect rules detected.
bs_BA: Nisu otkrivena preporučena pravila za preusmjeravanje.

en: No redirect
bs_BA: Nema preusmjeravanja

en: No redirect to http detected.
bs_BA: Nije otkriveno preusmjeravanje na http.

en: No role
bs_BA: Bez uloge

en: No subdomain setup detected.
bs_BA: Nije otkriveno postavljanje poddomena.

en: No valid list of domains.
bs_BA: Nema važeće liste domena.

en: None
bs_BA: Nema

en: Not all recommended security headers are installed
bs_BA: Nisu instalirana sva preporučena sigurnosna zaglavlja

en: Not recognized server.
bs_BA: Nije prepoznat server.

en: Not required
bs_BA: Nije potrebno

en: Not sure if you're using XML-RPC, or want to restrict unauthorized use of XML-RPC? With learning mode you can see exactly which sources use XML-RPC, and you can revoke where necessary.
bs_BA: Niste sigurni da li koristite XML-RPC ili želite ograničiti neovlašteno korištenje XML-RPC-a? Sa modom učenja možete vidjeti tačno koji izvori koriste XML-RPC i možete opozvati gdje je to potrebno.

en: Notification by %s
bs_BA: Obavijest od %s

en: Notification by Really Simple SSL
bs_BA: Obavještenja od Really Simple SSL

en: Notifications
bs_BA: Obavještenja

en: Notifications by email
bs_BA: Obavještenja putem e-pošte

en: OCSP not supported, the certificate will be generated without OCSP.
bs_BA: OCSP nije podržan, sertifikat će biti generisan bez OCSP-a.

en: OCSP stapling is configured as enabled by default. You can disable this option if this is not supported by your hosting provider.
bs_BA: OCSP heftanje je konfigurisano kao omogućeno prema zadanim postavkama. Možete onemogućiti ovu opciju ako je vaš hosting dobavljač ne podržava.

en: Off
bs_BA: Isključeno

en: On Apache you can use a .htaccess redirect, which is usually faster, but may cause issues on some configurations. Read the instructions in the sidebar first.
bs_BA: Na Apache-u možete koristiti .htaccess preusmjeravanje, koje je obično brže, ali može uzrokovati probleme u nekim konfiguracijama. Prvo pročitajte upute na bočnom meniju.

en: One click SSL optimization
bs_BA: SSL optimizacija jednim klikom

en: One day (for testing only)
bs_BA: Jedan dan (samo za testiranje)

en: One of the most powerful features, and therefore the most complex are the Cross-Origin headers that can isolate your website so any data leaks are minimized.
bs_BA: Jedna od najmoćnijih funkcija, a samim tim i najkompleksnija, su Cross-Origin zaglavlja koja mogu izolirati vašu web stranicu tako da se svako curenje podataka svede na minimum.

en: One year
bs_BA: Jedna godina

en: Only enable if the default mixed content fixer does not fix your front-end mixed content.
bs_BA: Omogućite samo ako zadani popravljač mješovitog sadržaja ne popravlja vaš mješoviti sadržaj na front-endu.

en: Only enable this if you experience mixed content in the admin environment of your WordPress website.
bs_BA: Omogućite ovo samo ako naiđete na mješoviti sadržaj u administratorskom okruženju vaše WordPress web stranice.

en: Open
bs_BA: Otvoriti

en: Optional for:
bs_BA: Opciono za:

en: Or set your wp-config.php to writable and reload this page.
bs_BA: Ili postavite svoj wp-config.php na mogućnost pisanja i ponovo učitajte ovu stranicu.

en: Or, use a backup method…
bs_BA: Ili koristite rezervnu metodu…

en: Or, use your backup method: %s &rarr;
bs_BA: Ili upotrijebite svoj način sigurnosne kopije: %s &rarr;

en: Order ID mismatch, regenerate order.
bs_BA: Nepodudaranje ID-a narudžbe, regenerirajte narudžbu.

en: Order successfully created.
bs_BA: Narudžba je uspješno kreirana.

en: Order successfully retrieved.
bs_BA: Narudžba je uspješno preuzeta.

en: Our vulnerability reporting is in beta. Signup for the beta to discover the new features!
bs_BA: Naše izvještavanje o ranjivosti je u beta fazi. Prijavite se za beta verziju da otkrijete nove funkcije!

en: Overview
bs_BA: Pregled

en: Package information retrieved
bs_BA: Preuzete informacije o paketu

en: Password Expires On
bs_BA: Lozinka ističe

en: Password Reset
bs_BA: Resetovanje lozinke

en: Password security
bs_BA: Sigurnost lozinke

en: Passwords
bs_BA: Lozinke

en: Permanent block
bs_BA: Trajna blokada

en: Permission denied.
bs_BA: Dozvola odbijena.

en: Permissions Policy
bs_BA: Politika dozvola

en: Please activate it manually on your hosting dashboard.
bs_BA: Aktivirajte ga ručno na kontrolnoj tabli vašeg hostinga.

en: Please activate it on your dashboard %smanually%s
bs_BA: Aktivirajte ga na svojoj kontrolnoj tabli %sručno%s

en: Please activate your license key.
bs_BA: Molimo da aktivirate svoj licencni ključ.

en: Please add the following lines to your .htaccess, or set it to writable:
bs_BA: Molimo dodajte sljedeće redove svom .htaccess-u ili ga postavite na mogućnost pisanja:

en: Please adjust the CAA records via your DNS provider to allow Let’s Encrypt SSL certificates
bs_BA: Molimo prilagodite CAA zapise putem vašeg DNS provajdera kako biste dozvolili Let’s Encrypt SSL sertifikate

en: Please change your email address %shere%s and try again.
bs_BA: Molimo promijenite svoju email adresu %sovdje%s i pokušajte ponovo.

en: Please check if the advanced-headers.php file is included in the wp-config.php, and exists in the wp-content folder.
bs_BA: Molimo provjerite da li je datoteka advanced-headers.php uključena u wp-config.php i postoji li u folderu wp-content.

en: Please check if the non www version of your site also points to this website.
bs_BA: Molimo provjerite da li verzija vaše stranice koja nije www također upućuje na ovu web stranicu.

en: Please check if the www version of your site also points to this website.
bs_BA: Molimo provjerite da li www verzija vaše stranice također upućuje na ovu web stranicu.

en: Please check if your REST API is loading correctly. Your site currently is using the slower Ajax fallback method to load the settings.
bs_BA: Molimo provjerite da li se vaš REST API ispravno učitava. Vaša web lokacija trenutno koristi sporiji Ajax rezervni metod za učitavanje postavki.

en: Please check the vulnerabilities overview for more information and take appropriate action.
bs_BA: Molimo provjerite pregled ranjivosti za više informacija i poduzmite odgovarajuće mjere.

en: Please complete %smanually%s
bs_BA: Molimo završite %sručno%s

en: Please complete manually in your hosting dashboard.
bs_BA: Molimo završite ručno na svojoj kontrolnoj tabli hostinga.

en: Please complete the following step(s) first: %s
bs_BA: Molimo prvo izvršite sljedeće korake: %s

en: Please create a folder 'rsssl' in the uploads directory, with 644 permissions.
bs_BA: Molimo kreirajte folder 'rsssl' u direktorijumu za otpremanje, sa 644 dozvolom.

en: Please double check your DNS txt record.
bs_BA: Molimo provjerite svoj DNS txt zapis.

en: Please double-check if your website is working as expected.
bs_BA: Molimo vas još jednom provjerite radi li vaša web stranica kako se očekuje.

en: Please enter your license key. Available in your %saccount%s.
bs_BA: Molimo unesite svoj licencni ključ. Dostupno u vašem %snalogu%s.

en: Please note that any changes you have made since to your current files, will be lost.
bs_BA: Imajte na umu da će sve promjene koje ste napravili, uključujući i trenutnu datoteku, biti izgubljene.

en: Please refresh the SSL status if a certificate has been installed recently.
bs_BA: Osvježite SSL status ako je sertifikat nedavno instaliran.

en: Please set the wp-config.php to writable until the rule has been written.
bs_BA: Molimo postavite wp-config.php na mogućnost pisanja dok se pravilo ne napiše.

en: Please set the wp-content folder to writable:
bs_BA: Postavite wp-content folder na mogućnost pisanja:

en: Please take appropriate action.
bs_BA: Molimo poduzmite odgovarajuće mjere.

en: Please verify your email
bs_BA: Molimo potvrdite svoj e-mail

en: Plesk password
bs_BA: Plesk lozinka

en: Plesk recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
bs_BA: Plesk je prepoznat. Moguće je da se sertifikat može automatski instalirati.

en: Plesk username
bs_BA: Plesk korisničko ime

en: Plesk username and password
bs_BA: Plesk korisničko ime i lozinka

en: Plugin activated
bs_BA: Dodatak aktiviran

en: Plugin installed
bs_BA: Dodatak je instaliran

en: Potential redirect loop.
bs_BA: Potencijalno preusmjeravanje petlje.

en: Premium Support
bs_BA: Premium podrška

en: Prevent clickjacking and other malicious attacks by restricting sources that are permitted to embed content from your website.
bs_BA: Spriječite clickjacking i druge zlonamjerne napade ograničavanjem izvora kojima je dozvoljeno ugrađivati sadržaj s vaše web stranice.

en: Prevent code execution in the public 'Uploads' folder
bs_BA: Spriječite izvršavanje koda u javnom foleru "Učitavanje"

en: Prevent login feedback
bs_BA: Spriječite povratne informacije za prijavu

en: Prevent user enumeration
bs_BA: Spriječiti nabrajanje korisnika

en: Privacy-friendly analytics tool.
bs_BA: Alat za analitiku prilagođen privatnosti.

en: Protect your site against brute force login attacks by limiting the number of login attempts. Enabling this feature will temporary lock-out a username and the IP address that tries to login, after the set number of false logins.
bs_BA: Zaštitite svoju stranicu od napada grube sile ograničavanjem broja pokušaja prijave. Omogućavanje ove funkcije privremeno će zaključati korisničko ime i IP adresu koja pokušava da se prijavi nakon postavljenog broja lažnih prijava.

en: Protecting your website visitors from malicious attacks and data breaches should be your #1 priority, start with the essentials with Really Simple Security
bs_BA: Zaštita posjetilaca vaše web stranice od zlonamjernih napada i kršenja podataka trebala bi biti vaš prioritet #1, počnite s osnovnim stvarima sa Really Simple Security

en: Quarantine
bs_BA: Karantin

en: Quarantine Alert: %s
bs_BA: Upozorenje o karantinu: %s

en: Quarantine in %s hours
bs_BA: Karantin za %s sati

en: Quarantined
bs_BA: U karantinu

en: REST API authentication failed
bs_BA: REST API autentifikacija nije uspjela

en: REST API authentication successful
bs_BA: REST API autentifikacija je uspjela

en: Re-check
bs_BA: Ponovo provjeriti

en: Read more
bs_BA: Pročitajte više

en: Read more about security concerns with debug display enabled
bs_BA: Pročitajte više o sigurnosnim problemima s omogućenim prikazom za otklanjanje grešaka

en: Really Simple Plugins is also the author of the below privacy-focused plugins, including consent management, legal documents and analytics!
bs_BA: Really Simple Plugins je također autor sljedećih dodataka usmjerenih na privatnost, uključujući upravljanje pristankom, pravne dokumente i analitiku!

en: Really Simple SSL - Notification Test
bs_BA: Stvarno jednostavan SSL - Test obavještenja

en: Really Simple SSL - Verify your email address
bs_BA: Really Simple SSL -potvrdite svoju email adresu

en: Really Simple SSL and Really Simple SSL add-ons do not process any personal identifiable information, so the GDPR does not apply to these plugins or usage of these plugins on your website. You can find our privacy policy <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">here</a>.
bs_BA: Really Simple SSL i Really Simple SSL dodaci ne obrađuju nikakve lične podatke, tako da se GDPR ne primjenjuje na ove dodatke ili korištenje ovih dodataka na vašoj web stranici. Naša pravila privatnosti možete pronaći <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">ovdje</a>.

en: Really Simple SSL automatically detects your settings and configures your website to run over HTTPS. To keep it lightweight, we kept the options to a minimum. Your website will move to SSL with one click.
bs_BA: Really Simple SSL automatski otkriva vaša podešavanja i konfiguriše vašu veb lokaciju da radi preko HTTPS-a. Da bismo ga održali laganim, sveli smo opcije na minimum. Vaša web stranica će se prebaciti na SSL jednim klikom.

en: Really Simple SSL collects information about plugins, themes, and core vulnerabilities from our database powered by WPVulnerability. Anonymized data about these vulnerable components will be sent to Really Simple SSL for statistical analysis to improve open-source contributions. For more information, please read our privacy statement.
bs_BA: Really Simple SSL prikuplja informacije o dodacima, temama i osnovnim ranjivostima iz naše baze podataka koju pokreće WPVulnerability. Anonimizovani podaci o ovim ranjivim komponentama biće poslani na Really Simple SSL radi statističke analize radi poboljšanja doprinosa otvorenog koda. Za više informacija pročitajte našu izjavu o privatnosti.

en: Really Simple SSL dashboard
bs_BA: Really Simple SSL nadzorna tabla

en: Really Simple SSL detected an SSL certificate, but has not been configured to enforce SSL.
bs_BA: Really Simple SSL je otkrio SSL sertifikat, ali nije konfigurisan da sprovodi SSL.

en: Really Simple SSL has a new feature! Introducing Vulnerability Detection, enable it now.
bs_BA: Really Simple SSL ima novu funkciju! Predstavljamo otkrivanje ranjivosti, omogućite ga sada.

en: Really Simple SSL has received no response from the webpage.
bs_BA: Really Simple SSL nije dobio nikakav odgovor sa web stranice.

en: Really Simple SSL is installed, but no valid SSL certificate is detected.
bs_BA: Really Simple SSL je instaliran, ali nije otkriven važeći SSL sertifikat.

en: Recommended Hardening Features
bs_BA: Preporučene karakteristike očvršćavanja

en: Recommended Security Headers
bs_BA: Preporučena sigurnosna zaglavlja

en: Recommended by Really Simple Plugins
bs_BA: Preporučeni od strane Really Simple Plugins

en: Recommended security headers enabled.
bs_BA: Preporučena sigurnosna zaglavlja su omogućena.

en: Recommended security headers installed
bs_BA: Instalirana su preporučena sigurnosna zaglavlja

en: Redirect method
bs_BA: Metoda preusmjeravanja

en: Redirection
bs_BA: Preusmjeravanje

en: Redirects your site to https with a SEO friendly 301 redirect if it is requested over http.
bs_BA: Preusmjerava vašu web stranicu na https sa SEO friendly 301 preusmjeravanjem ako se traži preko http.

en: Regions
bs_BA: Regije

en: Remove from public location with Really Simple SSL
bs_BA: Uklonite s javne lokacije pomoću Really Simple SSL

en: Rename admin user enabled: Please choose a new username of at least 3 characters, which is not in use yet.
bs_BA: Preimenovanje administratorskog korisnika omogućeno: Molimo odaberite novo korisničko ime od najmanje 3 znaka, koje još nije u upotrebi.

en: Rename and randomize your database prefix
bs_BA: Preimenujte i nasumično postavite prefiks baze podataka

en: Renew certificate
bs_BA: Obnovite sertifikat

en: Renew installation
bs_BA: Obnovite instalaciju

en: Resend Code
bs_BA: Ponovo pošalji kod

en: Restore files
bs_BA: Vrati datoteke u prethodno stanje

en: Restrict creation of administrator roles
bs_BA: Ograničite kreiranje administratorskih uloga

en: Retrieving Cloudways server data...
bs_BA: Preuzimanje podataka Cloudways servera...

en: Retrieving DNS verification token...
bs_BA: Preuzimanje DNS tokena za verifikaciju...

en: Retrieving package information...
bs_BA: Preuzimanje informacija o paketu...

en: Retry
bs_BA: Pokušajte ponovo

en: Review the detected configuration in 'Content Security Policy'.
bs_BA: Pregledajte otkrivenu konfiguraciju u 'Politika sigurnosti sadržaja'.

en: Risk
bs_BA: Rizik

en: Roll back changes made to your files
bs_BA: Vratite promjene napravljene u vašim datotekama

en: Roll back file changes
bs_BA: Vrati promjene u datoteci

en: Run System Health Scan
bs_BA: Pokrenite skeniranje zdravlja sistema

en: SSL & Security
bs_BA: SSL i sigurnost

en: SSL activation in progress
bs_BA: SSL aktivacija u toku

en: SSL certificate should be generated and installed.
bs_BA: SSL sertifikat bi trebao biti generisan i instaliran.

en: SSL certificate will expire on %s.
bs_BA: SSL sertifikat će isteći %s.

en: SSL configuration finished!
bs_BA: SSL konfiguracija je završena!

en: SSL is activated on your site.
bs_BA: SSL je aktiviran na vašoj stranici.

en: SSL is enabled networkwide.
bs_BA: SSL je omogućen na cijeloj mreži.

en: SSL is enabled on your site.
bs_BA: SSL je omogućen na vašoj web lokaciji.

en: SSL is not enabled on your network
bs_BA: SSL nije omogućen na vašoj mreži

en: SSL is not enabled yet.
bs_BA: SSL još uvijek nije omogućen.

en: SSL is not enabled.
bs_BA: SSL nije omogućen.

en: SSL is not yet enabled on this site.
bs_BA: SSL još nije omogućen na ovoj stranici.

en: SSL is now activated. Follow the three steps in this article to check if your website is secure.
bs_BA: SSL je sada aktiviran. Slijedite tri koraka u ovom članku kako biste provjerili je li vaša web stranica sigurna.

en: SSL successfully installed on %s
bs_BA: SSL uspješno instaliran na %s

en: Save and continue
bs_BA: Sačuvaj i nastavi

en: Searching for js and css files and links to external resources in website, %d of %d
bs_BA: Traženje js i css datoteka i linkova do vanjskih resursa na web stranici, %d od %d

en: Searching for link to SSL installation page on your server...
bs_BA: Traženje veze do stranice za instalaciju SSL-a na vašem serveru...

en: Searching for mixed content in css and js files, %s of %s
bs_BA: Traženje mješovitog sadržaja u css i js datotekama, %s od %s

en: Security Headers
bs_BA: Sigurnosna zaglavlja

en: Security Headers Test
bs_BA: Test sigurnosnih zaglavlja

en: Security through obscurity. Your site is no longer using the default wp_ prefix for database tables. The process has been designed to only complete and replace the tables after all wp_ tables are successfully renamed. In the unlikely event that this does lead to database issues on your site, please navigate to our troubleshooting article.
bs_BA: Sigurnost kroz opskurnost. Vaša web lokacija više ne koristi zadani prefiks wp_ za tabele baze podataka. Proces je dizajniran da dovrši i zamijeni tabele samo nakon što su sve wp_ tabele uspješno preimenovane. U malo vjerovatnom slučaju da to dovede do problema s bazom podataka na vašoj web lokaciji, idite na naš članak o rješavanju problema.

en: See which recommended security headers are not present on your website.
bs_BA: Pogledajte koja preporučena sigurnosna zaglavlja nisu prisutna na vašoj web stranici.

en: Self (Default)
bs_BA: Sebe (zadano)

en: Self-hosted and privacy-friendly analytics tool.
bs_BA: Alat za analizu koji se samostalno hostuje i prilagođen privatnosti.

en: Send
bs_BA: Poslati

en: Send an email code during login. You can force user roles to use two-step verification, or leave the choose with your users, if so desired.
bs_BA: Pošaljite email kod tokom prijave. Možete natjerati korisničke uloge da koriste verifikaciju u dva koraka ili prepustiti odabir svojim korisnicima, ako to želite.

en: Serve encrypted and authenticated responses
bs_BA: Poslužite šifrirane i autentične odgovore

en: Set permissions to 644 to enable SSL generation.
bs_BA: Postavite dozvole na 644 da omogućite SSL generisanje.

en: Set your wp-config.php to writable and reload this page.
bs_BA: Postavite svoj wp-config.php na omogućeno pisanje i ponovo učitajte ovu stranicu.

en: Settings
bs_BA: Podešavanja

en: Settings update: .htaccess redirect
bs_BA: Ažuriranje postavki: .htaccess preusmjeravanje

en: Settings update: Database prefix changed
bs_BA: Ažuriranje postavki: Promijenjen prefiks baze podataka

en: Settings update: Debug.log file relocated
bs_BA: Ažuriranje postavki: Debug.log datoteka je premještena

en: Settings update: Username 'admin' renamed
bs_BA: Ažuriranje postavki: Korisničko ime ‘admin’ je preimenovano

en: Several automatic updates for components have been scheduled due to the discovery of vulnerabilities on %s.
bs_BA: Nekoliko automatskih ažuriranja za komponente je zakazano zbog otkrivanja ranjivosti na %s.

en: Several automatic updates for vulnerable components, scheduled on %s, have been successful.
bs_BA: Nekoliko automatskih ažuriranja za ranjive komponente, zakazanih za %s, bilo je uspješno.

en: Several automatic updates for vulnerable components, scheduled on %s, have failed.
bs_BA: Nekoliko automatskih ažuriranja za ranjive komponente, zakazanih za %s, nije uspjelo.

en: Several vulnerable components quarantined on %s.
bs_BA: Nekoliko ranjivih komponenti stavljeno je u karantin na %s.

en: Several vulnerable components scheduled for update on %s, have failed.
bs_BA: Nekoliko ranjivih komponenti planiranih za ažuriranje na %s nije uspjelo.

en: Site wide - Test Notification
bs_BA: Širom stranice - Obavještenje o testiranju

en: Site-wide, admin notification
bs_BA: Admin obavještenja na cijeloj web stranici

en: Something went wrong
bs_BA: Nešto je pošlo po zlu

en: Something went wrong. If this doesn't work, you can put the original files back by changing files named 'rsssl-bkp-filename' to filename.
bs_BA: Nešto je pošlo po zlu. Ako ovo ne uspije, originalne datoteke možete vratiti tako što ćete preimenovati datoteke pod imenom  'rsssl-bkp-filename' u filename.

en: Something went wrong. Please refresh the page and try again, or fix manually.
bs_BA: Nešto je pošlo naopako. Molimo da osvježite stranicu i pokušate ponovo, ili popravite ručno.

en: Source
bs_BA: Izvor

en: Start login protection by adding an additional layer during authentication. This will leave authentication less dependent on just a single password. Want to force strong passwords? Check out Password Security.
bs_BA: Započnite zaštitu prilikom prijave dodavanjem dodatnog sloja tokom autentifikacije. Ovo će ostaviti autentifikaciju manje zavisnom od samo jedne lozinke. Želite nametnuti jake lozinke? Provjerite Sigurnost lozinke.

en: Stop editing the .htaccess file
bs_BA: Zaustavite uređivanje .htaccess datoteke

en: Store for renewal purposes. If not stored, renewal may need to be done manually.
bs_BA: Spremiti za potrebe obnavljanja. Ako se ne pohrani, obnavljanje će se možda morati izvršiti ručno.

en: Success
bs_BA: Uspjeh

en: Successfully added TXT record.
bs_BA: Uspješno dodan TXT zapis.

en: Successfully generated certificate.
bs_BA: Uspješno generisan sertifikat.

en: Successfully installed Let's Encrypt
bs_BA: Uspješno instaliran Let's Encrypt

en: Successfully installed SSL
bs_BA: Uspješno instaliran SSL

en: Successfully retrieved account
bs_BA: Račun je uspješno preuzet

en: Successfully retrieved server id and app id
bs_BA: Uspješno preuzet ID servera i ID aplikacije

en: Successfully verified DNS records
bs_BA: Uspješno provjereni DNS zapisi

en: Successfully verified alias domain.
bs_BA: Uspješno potvrđen alias domen.

en: Support
bs_BA: Podrška

en: Suspicious admin account detected
bs_BA: Otkriven je sumnjiv administratorski nalog

en: System
bs_BA: Sistem

en: System status
bs_BA: Status sistema

en: TLS version
bs_BA: TLS verzija

en: TLS version is up-to-date
bs_BA: TLS verzija je ažurirana

en: Temporary block
bs_BA: Privremena blokada

en: Terms & Conditions
bs_BA: Uslovi i odredbe.

en: Terms & Conditions are accepted.
bs_BA: Uslovi i odredbe su prihvaćeni.

en: Terms and Conditions
bs_BA: Uslovi i odredbe

en: Test not found.
bs_BA: Test nije pronađen.

en: Test notification email error
bs_BA: Greška za testiranje obavještenja putem e-pošte

en: Test notifications
bs_BA: Tekstualna obavještenja

en: Test notifications can be used to test email delivery and shows how vulnerabilities will be reported on your WordPress installation.
bs_BA: Obavještenja o testiranju mogu se koristiti za testiranje isporuke e-pošte i pokazuju kako će se ranjivosti prijaviti na vašoj WordPress instalaciji.

en: Thanks for updating!
bs_BA: Hvala na ažuriranju!

en: The %s security header is not set by Really Simple SSL, but has a non-recommended value: "%s".
bs_BA: Sigurnosno zaglavlje %s nije postavljeno  Really Simple SSL-om, ali ima nepreporučenu vrijednost: "%s".

en: The 'force-deactivate.php' file has to be renamed to .txt. Otherwise your ssl can be deactivated by anyone on the internet.
bs_BA: Datoteka 'force-deactivate.php' mora se preimenovati u .txt. U suprotnom vaš ssl može deaktivirati bilo ko na internetu.

en: The .htaccess redirect has been enabled on your site. If the server configuration is non-standard, this might cause issues. Please check if all pages on your site are functioning properly.
bs_BA: Preusmjeravanje .htaccess je omogućeno na vašoj web lokaciji. Ako konfiguracija servera nije standardna, to može uzrokovati probleme. Molimo provjerite da li sve stranice na vašoj web stranici funkcionišu ispravno.

en: The .htaccess redirect rules selected by this plugin failed in the test. Set manually or dismiss to leave on PHP redirect.
bs_BA: Pravila preusmjeravanja .htaccess odabrana od strane ovog dodatka nisu uspjela u testu. Postavite ručno ili odbacite da napustite na PHP preusmjeravanju.

en: The 301 .htaccess redirect is the fastest and most reliable redirect option.
bs_BA: 301 .htaccess preusmjeravanje je najbrža i najpouzdanija opcija preusmjeravanja.

en: The 301 redirect with .htaccess to HTTPS is now enabled.
bs_BA: 301 preusmjeravanje sa .htaccess na HTTPS je sada omogućeno.

en: The DISALLOW_FILE_EDIT constant is defined and set to false. You can remove it from your wp-config.php.
bs_BA: Konstanta DISALLOW_FILE_EDIT je definisana i postavljena na false. Možete ga ukloniti iz vašeg wp-config.php.

en: The DNS response for %s was %s, while it should be %s.
bs_BA: DNS odgovor za %s je bio %s, dok bi trebao biti %s.

en: The Essentials
bs_BA: Osnove

en: The Event Log shows all relevant events related to limit login attempts. You can filter the log using the dropdown on the top-right to only show warnings.
bs_BA: Dnevnik događaja prikazuje sve relevantne događaje koji se odnose na ograničenje pokušaja prijave. Možete filtrirati zapisnik pomoću padajućeg menija u gornjem desnom uglu kako biste prikazali samo upozorenja.

en: The Hosting Panel software was not recognized. Depending on your hosting provider, the generated certificate may need to be installed manually.
bs_BA: Softver Hosting Panel nije prepoznat. U zavisnosti od vašeg hosting provajdera, generisani sertifikat će možda morati da se instalira ručno.

en: The PHP function CURL has successfully been detected.
bs_BA: PHP funkcija CURL je uspješno otkrivena.

en: The PHP function CURL is not available on your server, which is required. Please contact your hosting provider.
bs_BA: PHP funkcija CURL nije dostupna na vašem serveru, što je potrebno. Molimo kontaktirajte svog hosting dobavljača.

en: The SSL certificate has been renewed, and requires manual %sinstallation%s in your hosting dashboard.
bs_BA: SSL certifikat je obnovljen i zahtijeva ručnu %sinstalaciju%s na vašoj kontrolnoj tabli hostinga.

en: The Terms & Conditions were not accepted. Please accept in the general settings.
bs_BA: Uslovi i odredbe nisu prihvaćeni. Molimo prihvatite u općim postavkama.

en: The URL you use to access your DirectAdmin dashboard. Ends on :2222.
bs_BA: URL koji koristite za pristup vašoj DirectAdmin kontrolnoj tabli. Završava na :2222.

en: The URL you use to access your Plesk dashboard. Ends on :8443.
bs_BA: URL koji koristite za pristup vašoj Plesk kontrolnoj tabli. Završava na :8443.

en: The URL you use to access your cPanel dashboard. Ends on :2083.
bs_BA: URL koji koristite za pristup vašoj cPanel kontrolnoj tabli. Završava na :2083.

en: The automatic installation of your certificate has failed. Please check your credentials, and retry the %sinstallation%s.
bs_BA: Automatska instalacija vašeg sertifikata nije uspjela. Molimo provjerite svoje akreditive i pokušajte ponovo sa %sinstalacijom%s.

en: The built-in file editors are accessible to others.
bs_BA: Ugrađeni uređivači datoteka dostupni su drugima.

en: The certificate generation was rate limited for 10 minutes because the authorization failed.
bs_BA: Brzina generisanja sertifikata je ograničena na 10 minuta jer autorizacija nije uspjela.

en: The certificate installation was rate limited. Please try again later.
bs_BA: Instalacija sertifikata je ograničena stopom. Pokušajte ponovo kasnije.

en: The certs directory is not created yet.
bs_BA: Direktorijum certs još nije kreiran.

en: The certs directory was successfully created.
bs_BA: Direktorijum certs je uspješno kreiran.

en: The challenge directory is not created yet.
bs_BA: Direktorijum challenge još nije kreiran.

en: The challenge directory was successfully created.
bs_BA: Direktorijum challenge je uspješno kreiran.

en: The code to block code execution in the uploads folder cannot be added automatically on nginx. Add the following code to your nginx.conf file:
bs_BA: Kod za blokiranje izvršavanja koda u folderu za otpremanje ne može se automatski dodati na nginx. Dodajte sljedeći kod u vašu nginx.conf datoteku:

en: The content security policy has many options, so we always recommend starting in ‘learning mode’ to see what files and scripts are loaded.
bs_BA: Politika sigurnosti sadržaja ima mnogo opcija, tako da uvijek preporučujemo da počnete u 'režimu učenja' da vidite koje datoteke i skripte se učitavaju.

en: The email address was not set. Please set the email address
bs_BA: Adresa e-pošte nije postavljena. Molimo postavite adresu e-pošte

en: The extensive mixed content scan will list all current and future issues and provide a fix, or instructions to fix manually.
bs_BA: Opsežno skeniranje mješovitog sadržaja će navesti sve trenutne i buduće probleme i obezbjediti popravak, ili upute za ručno rješavanje.

en: The file could not be downloaded. It might not exist, or downloading is blocked. Fix manually.
bs_BA: Datoteka nije mogla biti preuzeta. Možda ne postoji, ili je preuzimanje blokirano. Popravite ručno.

en: The file could not be downloaded. The file might not exist, or downloading is be blocked by the server. Fix manually.
bs_BA: Datoteka nije mogala biti preuzeta. Možda ne postoji, ili je server blokirao preuzimanje. Popravite ručno.

en: The following directories do not have the necessary writing permissions.
bs_BA: Sljedeći direktorijumi nemaju potrebne dozvole za pisanje.

en: The following information is attached when you send this form: license key, scan results, your domain, .htaccess file, debug log and a list of active plugins.
bs_BA: Sljedeće informacije su priložene kada pošaljete ovaj obrazac: licencni ključ, rezultati skeniranja, vaša domena, .htaccess datoteka, dnevnik otklanjanja grešaka i lista aktivnih dodataka.

en: The following recommended security headers have not been set: %s
bs_BA: Sljedeća preporučena sigurnosna zaglavlja nisu postavljena: %s

en: The key directory is not created yet.
bs_BA: Direktorijum key još nije kreiran.

en: The key directory was successfully created.
bs_BA: Direktorijum key je uspješno kreiran.

en: The last scan was completed with errors. Are you sure these issues don't impact your site?
bs_BA: Zadnje skeniranje je završeno sa greškama. Da li ste sigurni da ove greške ne utiču na vašu stranicu?

en: The last scan was completed with errors. Only migrate if you are sure the found errors are not a problem for your site.
bs_BA: Zadnje skeniranje je završeno sa greškama. Migrirajte samo ako ste sigurni da pronađene greške nisu problem za vašu stranicu.

en: The license information could not be retrieved at this moment. Please try again at a later time.
bs_BA: Informacije vezane za licencu nije moguće trenutno preuzeti. Molimo da pokušate kasnije.

en: The mixed content fixer could not be detected due to a cURL error: %s. cURL errors are often caused by an outdated version of PHP or cURL and don't affect the front-end of your site. Contact your hosting provider for a fix.
bs_BA: Popravljač miješanog sadržaja nije mogao biti otkriven zbog cURL greške: %s. cURL greške su često uzrokovane zastarjelom verzijom PHP-a ili cURL-a i ne utiču na front-end vaše stranice. Obratite se svom hosting provajderu za popravak.

en: The mixed content fixer is active, but was not detected on the frontpage.
bs_BA: Popravljač mješovitog sadržaja je aktivan, ali nije otkriven na naslovnoj stranici.

en: The non-www version of your site does not point to this website. This is recommended, as it will allow you to add it to the certificate as well.
bs_BA: Verzija vaše web stranice koja nije www ne upućuje na ovu web stranicu. Ovo se preporučuje, jer će vam omogućiti da ga dodate i u certifikat.

en: The order is invalid, possibly due to too many failed authorization attempts. Please start at the previous step.
bs_BA: Narudžba je nevažeća, vjerojatno zbog previše neuspjelih pokušaja autorizacije. Počnite od prethodnog koraka.

en: The recommended security headers are detected on your site.
bs_BA: Preporučena sigurnosna zaglavlja su otkrivena na vašoj web lokaciji.

en: The required directories have the necessary writing permissions.
bs_BA: Potrebni direktorijumi imaju potrebne dozvole za pisanje.

en: The settings below determine how strict your site will be protected. You can leave these settings on their default values, unless you experience issues.
bs_BA: Postavke u nastavku određuju koliko će strogo vaša stranica biti zaštićena. Ove postavke možete ostaviti na zadanim vrijednostima, osim ako ne budete imali problema.

en: The system is not ready for the DNS verification yet. Please run the wizard again.
bs_BA: Sistem još nije spreman za DNS verifikaciju. Pokrenite čarobnjaka ponovo.

en: The system is not ready for the installation yet. Please run the wizard again.
bs_BA: Sistem još nije spreman za instalaciju. Pokrenite čarobnjaka ponovo.

en: The used domain for your email address is not allowed.
bs_BA: Korištena domena za vašu email adresu nije dozvoljena.

en: The user and IP address will be temporarily unable to login for the specified duration. You can block IP addresses indefinitely via the IP addresses block.
bs_BA: Korisnik i IP adresa se privremeno neće moći prijaviti u navedenom trajanju. IP adrese možete blokirati na neodređeno vrijeme putem bloka IP adresa.

en: The value, WP_DEBUG_DISPLAY, has either been enabled by WP_DEBUG or added to your configuration file. This will make errors display on the front end of your site.
bs_BA: Vrijednost, WP_DEBUG_DISPLAY, je ili omogućena od strane WP_DEBUG ili dodana u vašu konfiguracijsku datoteku. Ovo će učiniti da se greške prikazuju na prednjoj strani vaše stranice.

en: The value, WP_DEBUG_LOG, has been added to this website’s configuration file. This means any errors on the site will be written to a file which is potentially available to all users.
bs_BA: Vrijednost, WP_DEBUG_LOG, dodana je u konfiguracijski fajl ove web stranice. To znači da će sve greške na stranici biti zapisane u datoteku koja je potencijalno dostupna svim korisnicima.

en: The wp-config.php file is not writable, and needs to be edited. Please set this file to writable.
bs_BA: U datoteku wp-config.php nije moguće pisati i treba je uređivati. Postavite ovaj fajl na mogućnost pisanja.

en: The www version of your site does not point to this website. This is recommended, as it will allow you to add it to the certificate as well.
bs_BA: www verzija vaše stranice ne upućuje na ovu web stranicu. Ovo se preporučuje, jer će vam omogućiti da ga dodate i u certifikat.

en: There have been too many failed two-factor authentication attempts, which often indicates that the password has been compromised. The password has been reset in order to protect the account.
bs_BA: Bilo je previše neuspjelih pokušaja dvofaktorske autentifikacije, što često ukazuje da je lozinka kompromitirana. Lozinka je poništena radi zaštite naloga.

en: There was a problem editing the file. Please try manually.
bs_BA: Postoji problem u uređivanju datoteke. Pokušajte ručno.

en: These are some of our new features, and weʼre just getting started.
bs_BA: Ovo su neke od naših novih funkcija, i tek počinjemo.

en: These notifications are set to the minimum risk level that triggers a notification. For example, the default site-wide notification triggers on high-risk and critical vulnerabilities.
bs_BA: Ova obavještenja su postavljena na minimalni nivo rizika koji pokreće obavještenje. Na primjer, zadano obavještenje na cijelom web mjestu pokreće se na visokorizične i kritične ranjivosti.

en: These security headers are the fundamental security measures to protect your website visitors while visiting your website.
bs_BA: Ova sigurnosna zaglavlja su osnovne sigurnosne mjere za zaštitu posjetitelja vaše web stranice dok posjećuju vašu web stranicu.

en: These user roles are forced to enter the authentication code.
bs_BA: Ove korisničke uloge su prisiljene unijeti kod za provjeru autentičnosti.

en: They might be misused if you don’t actively tell the browser to disable these features.
bs_BA: Ovo može da se zloupotrijebi ako aktivno ne kažete pretraživaču da onemogući ove funkcije.

en: This adds extra requirements for strong passwords for new users and updated passwords.
bs_BA: Ovo dodaje dodatne zahtjeve za jake lozinke za nove korisnike i ažurirane lozinke.

en: This appears to be an invalid license key for this plugin.
bs_BA: Čini se da je ovo nevažeći licencni ključ za ovaj dodatak.

en: This domain is not activated for this Really Simple SSL Pro license. Please activate the license for this domain.
bs_BA: Ovaj domen nije aktiviran za ovu Really Simple SSL Pro licencu. Aktivirajte licencu za ovaj domen.

en: This downloads the file from the domain without SSL, inserts it into WP media, and changes the URL to the new URL.
bs_BA: Ovo preuzima datoteku sa domena bez SSL-a, ubacuje ga u WP medij, i mijenja URL u novi URL.

en: This email address is used to create a Let's Encrypt account. This is also where you will receive renewal notifications.
bs_BA: Ova email adresa će se koristiti za kreiranje Let's Encrypt naloga. Ovdje ćete također primati obavještenja o obnovi.

en: This email is confirmation that any security notices are likely to reach your inbox.
bs_BA: Ovaj email je potvrda da će sigurnosna obavještenja vjerovatno stići u vaše sanduče.

en: This email is part of the Really Simple SSL Notification System
bs_BA: Ovaj email je dio sistema obavještenja od Really Simple SSL

en: This email was sent to
bs_BA: Email je poslat

en: This feature depends on multiple standard background processes. If a process fails or is unavailable on your system, detection might not work. We run frequent tests for this purpose. We will notify you accordingly if there are any issues.
bs_BA: Ova funkcija zavisi od više standardnih pozadinskih procesa. Ako proces ne uspije ili je nedostupan na vašem sistemu, otkrivanje možda neće raditi. U tu svrhu provodimo česte testove. U skladu s tim ćemo vas obavijestiti ako bude bilo kakvih problema.

en: This feature is not enabled.
bs_BA: Ova funkcija nije omogućena.

en: This is a multisite configuration with subdomains. You should generate a wildcard certificate on the root domain.
bs_BA: Ovo je konfiguracija sa više lokacija sa poddomenima. Trebali biste generisati džoker sertifikat na root domenu.

en: This is a security feature implemented by web browsers to control how web pages from different origins can interact with each other.
bs_BA: Ovo je sigurnosna funkcija koju implementiraju web pretraživači kako bi kontrolisali kako web stranice različitog porijekla mogu međusobno komunicirati.

en: This is a test notification from Really Simple SSL. You can safely dismiss this message.
bs_BA: Ovo je testno obavještenje od Really Simple SSL-a. Možete bezbjedno da odbacite ovu poruku.

en: This is a vulnerability alert from Really Simple SSL for %s.
bs_BA: Ovo je upozorenje o ranjivosti od Really Simple SSL za %s.

en: This is the end of the update cycle, we recommend manually removing %s.
bs_BA: Ovo je kraj ciklusa ažuriranja, preporučujemo da ručno uklonite %s.

en: This is the end of the update cycle, we recommend manually removing vulnerable components.
bs_BA: Ovo je kraj ciklusa ažuriranja, preporučujemo da ručno uklonite %s.

en: This is the vulnerability overview. Here you will find current known vulnerabilities on your system. You can find more information and helpful, actionable insights for every vulnerability under details.
bs_BA: Ovo je pregled ranjivosti. Ovdje ćete pronaći trenutno poznate ranjivosti na vašem sistemu. Više informacija i korisnih, djelotvornih uvida za svaku ranjivost možete pronaći ispod detalja.

en: This leads to issues when activating SSL networkwide since subdomains will be forced over SSL as well while they don't have a valid certificate.
bs_BA: Ovo dovodi do problema pri aktiviranju SSL-a širom mreže jer će i poddomene biti prisiljene na SSL dok nemaju važeći certifikat.

en: This license is not valid for this product. Find out why on your %saccount%s.
bs_BA: Licenca nije važeća za ovaj proizvod. Saznajte zašto na svom %snalogu%s.

en: This license is not valid. Find out why on your %saccount%s.
bs_BA: Licenca nije važeća. Saznajte zašto na svom %snalogu%s.

en: This setting will block attempts to assign administrator roles outside the native user creation process by WordPress. This might include other plugins that create, edit or assign roles to users. If you need to create an administrator in a third-party plugin, temporarily disable this setting while you make the changes.
bs_BA: Ova postavka će blokirati pokušaje dodjele administratorskih uloga izvan procesa kreiranja izvornog korisnika od strane WordPress-a. Ovo može uključivati druge dodatke koji kreiraju, uređuju ili dodjeljuju uloge korisnicima. Ako trebate kreirati administratora u dodatku treće strane, privremeno onemogućite ovu postavku dok unosite promjene.

en: This will include both the www. and non-www. version of your domain.
bs_BA: Ovo će uključivati i www. i ne-www. verziju vaše domene.

en: This will limit or fully disable HTTP requests that are not needed, but could be used with malicious intent.
bs_BA: Ovo će ograničiti ili potpuno onemogućiti HTTP zahtjeve koji nisu potrebni, ali se mogu koristiti sa zlonamjernom namjerom.

en: This will permanently change your database prefixes and you can NOT rollback this feature. Please make sure you have a back-up.
bs_BA: Ovo će trajno promijeniti vaše prefikse baze podataka i NE možete vratiti ovu funkciju. Molimo provjerite imate li rezervnu kopiju.

en: This will put the files back that were changed by the fix option in Really Simple SSL Pro.
bs_BA: Ovo će vratiti datoteke koje je promijenila opcija za popravke u Really Simple SSL pro.

en: This will send emails about vulnerabilities directly from your server. Make sure you can receive emails by the testing a preview below. If this feature is disabled, please enable notifications under general settings.
bs_BA: Ovo će slati emailove o ranjivostima direktno sa vašeg servera. Provjerite možete li primati e-poštu tako što ćete testirati pregled ispod. Ako je ova funkcija onemogućena, omogućite obavještenja u opštim postavkama.

en: To ensure all traffic passes through SSL, please enable a 301 redirect.
bs_BA: Kako biste osigurali da sav promet prolazi kroz SSL, omogućite 301 preusmjeravanje.

en: To safely enable SSL on your server configuration, you should add the following line of code to your wp-config.php.
bs_BA: Da biste bezbjedno omogućili SSL na konfiguraciji vašeg servera, trebalo bi da dodate sljedeći red koda u svoj wp-config.php.

en: To set the httponly secure cookie settings, your wp-config.php has to be edited, but the file is not writable.
bs_BA: Da biste podesili postavke za httponly bezbedne kolačiće, vaš wp-config.php mora biti uređen, ali u datoteku nije moguće pisati.

en: To use certain features in Really Simple SSL we need to confirm emails are delivered without issues.
bs_BA: Da bismo koristili određene funkcije u Really Simple SSL-u, moramo potvrditi da se e-poruke isporučuju bez problema.

en: Token not generated. Please complete the previous step.
bs_BA: Token nije generiran. Molimo dovršite prethodni korak.

en: Token not received yet.
bs_BA: Token još nije primljen.

en: Token successfully retrieved.
bs_BA: Token je uspješno preuzet.

en: Too many invalid verification codes, you can try again in %s. This limit protects your account against automated attacks.
bs_BA: Previše nevažećih verifikacionih kodova, možete pokušati ponovo u %s. Ovo ograničenje štiti vaš račun od automatizovanih napada.

en: Trusted
bs_BA: Pouzdan

en: Trying to create directory in root of website.
bs_BA: Pokušavam kreirati direktorij u korijenu web stranice.

en: Two Factor Authentication
bs_BA: Dvofaktorska autentifikacija

en: Two years (required for preload)
bs_BA: Dvije godine (potrebno za predučitavanje)

en: Two-step verification
bs_BA: Verifikacija u dva koraka

en: Two-step verification is the first feature we regard as login protection. Want to know more about this feature, and what is to come?
bs_BA: Verifikacija u dva koraka je prva karakteristika koju smatramo zaštitom prijave. Želite li saznati više o ovoj funkciji i šta slijedi?

en: Two-step verification will be optional for these user roles, and they can disable it on first login.
bs_BA: Verfikacija u dva koraka bit će opciona za ove korisničke uloge, a oni je mogu onemogućiti pri prvoj prijavi.

en: Two-step verification will enhance the authentication process by adding an additional layer. Selected users will be required to enter their correct credentials first, and then they must provide a one-time code sent to their email as an extra step.
bs_BA: Verifikacija u dva koraka će poboljšati proces autentifikacije dodavanjem dodatnog sloja. Od odabranih korisnika će se tražiti da prvo unesu svoje ispravne akreditive, a zatim moraju dati jednokratni kod poslan na njihov email kao dodatni korak.

en: Type
bs_BA: Upiši

en: Unable to connect to cPanel
bs_BA: Nije moguće povezati se na cPanel

en: Unauthorized administrators
bs_BA: Neovlašteni administratori

en: Unblock link sent
bs_BA: Link za deblokiranje je poslan

en: Unblock link sent to %s
bs_BA: Link za deblokiranje poslan na %s

en: Unknown event
bs_BA: Nepoznati događaj

en: Unlimited activations available.
bs_BA: Dostupne neograničene akcije.

en: Unlock Account
bs_BA: Otključajte nalog

en: Update Alert: %s
bs_BA: Upozorenje o ažuriranju: %s

en: Update Really Simple SSL Free to the latest version for optimal compatibility.
bs_BA: Ažurirajte Really Simple SSL Free na najnoviju verziju za optimalnu kompatibilnost.

en: Upgrade
bs_BA: Nadogradite

en: Upgrade to a %s5 sites or Agency%s license.
bs_BA: Nadogradite na %s5 stranicu ili Agency%s licencu.

en: Upgrade to an %sAgency%s license.
bs_BA: Nadogradite na %sAgency%s licencu.

en: Upgrading...
bs_BA: Nadogradnja...

en: Uploads folder not writable.
bs_BA: U folder za otpremanje nije moguće pisati.

en: User
bs_BA: Korisnik

en: User %s added to permanent blocklist
bs_BA: Korisnik %s je dodan na stalnu listu blokiranih

en: User %s added to temporary blocklist
bs_BA: Korisnik %s je dodan na privremenu listu blokiranih

en: User %s added to trusted  IP list
bs_BA: Korisnik %s je dodat na listu pouzdanih IP adresa

en: User %s removed from permanent blocklist
bs_BA: Korisnik %s je uklonjen sa stalne liste blokiranih

en: User %s removed from temporary blocklist
bs_BA: Korisnik %s je uklonjen sa privremene liste blokiranih

en: User %s removed from trusted IP list
bs_BA: Korisnik %s je uklonjen sa liste pouzdanih IP adresa

en: User added to blocklist
bs_BA: Korisnik je dodan na listu blokiranih

en: User added to trusted list
bs_BA: Korisnik je dodan na listu pouzdanih

en: User locked out
bs_BA: Korisnik je zaključan

en: User removed from blocklist
bs_BA: Korisnik je uklonjen sa liste blokiranih

en: User removed from trusted list
bs_BA: Korisnik je uklonjen sa liste pouzdanih

en: User role
bs_BA: Uloga korisnika

en: User roles for password change
bs_BA: Korisničke uloge za promjenu lozinke

en: Username
bs_BA: Korisničko ime

en: Username 'admin' has been changed to %s
bs_BA: Korisničko ime 'admin' je promjenjeno u %s

en: Users
bs_BA: Korisnici

en: Users trying to enter via /wp-admin or /wp-login.php will be redirected to this URL.
bs_BA: Korisnici koji pokušavaju da uđu putem /wp-admin ili /wp-login.php biće preusmjereni na ovaj URL.

en: Valid license for %s.
bs_BA: Licenca validna %s.

en: Valid until %s.
bs_BA: Vrijedi do %s.

en: Validating license...
bs_BA: Potvrda licence...

en: Verification Code:
bs_BA: Verifikacioni kod:

en: Verify email
bs_BA: Potvrdi email

en: Verify your email address to get the most out of Really Simple SSL.
bs_BA: Potvrdite svoju email adresu kako biste maksimalno iskoristili Really Simple SSL.

en: Verify your website
bs_BA: Potvrdite svoju web stranicu

en: View
bs_BA: Pogledati

en: View settings page
bs_BA: Pogledajte stranicu podešavanja

en: View vulnerabilities
bs_BA: Pogledajte ranjivosti

en: Visit Dashboard
bs_BA: Posjetite kontrolnu tablu

en: Vulnerabilities
bs_BA: Ranjivosti

en: Vulnerabilities Overview
bs_BA: Pregled ranjivosti

en: Vulnerabilities detected
bs_BA: Otkrivene su ranjivosti

en: Vulnerability Alert: %s
bs_BA: Upozorenje o ranjivosti: %s

en: Vulnerability Detection
bs_BA: Otkrivanje ranjivosti

en: Vulnerability Measures
bs_BA: Mjere ranjivosti

en: Vulnerability: %s
bs_BA: Ranjivost: %s

en: Warning
bs_BA: Upozorenje

en: Warning: Your account has attempted to login without providing a valid two factor token. The last failed login occurred %2$s ago. If this wasn't you, you should reset your password. | Warning: %1$s login attempts have been detected on your account with the correct password but with an incorrect two-factor token. The last failed login occurred %2$s ago. If this wasn't you, you should reset your password.
bs_BA[0]: Upozorenje: Vaš nalog je pokušao da se prijavite bez davanja važećeg dvofaktorskog tokena. Posljednja neuspješna prijava dogodila se prije %2$s. Ako to niste bili vi, trebali biste poništiti lozinku.
bs_BA[1]: Upozorenje: %1$s pokušaja prijavljivanja su otkriveni na vašem nalogu sa ispravnom lozinkom, ali sa netačnim dvofaktornim tokenom. Posljednja neuspješna prijava dogodila se prije %2$s. Ako to niste bili vi, trebali biste poništiti lozinku.
bs_BA[2]: Upozorenje: %1$s pokušaja prijavljivanja su otkriveni na vašem nalogu sa ispravnom lozinkom, ali sa netačnim dvofaktornim tokenom. Posljednja neuspješna prijava dogodila se prije %2$s. Ako to niste bili vi, trebali biste poništiti lozinku.

en: Warnings
bs_BA: Upozorenja

en: We have added many new features to our plugin, now bearing the name Really Simple SSL & Security. But we start like we did almost 10 years ago. Optimising your Encryption with SSL.
bs_BA: Dodali smo mnoge nove funkcije našem dodatku, koji sada nosi naziv Really Simple SSL & Security. Ali počinjemo kao i prije skoro 10 godina. Optimizovanje vaše enkripcije sa SSL-om.

en: We have detected administrator roles where the login and display names are the same.
bs_BA: Otkrili smo administratorske uloge kod kojih su imena za prijavu i za prikaz ista.

en: We have detected the %s plugin on your website.
bs_BA: Otkrili smo dodatak %s na vašoj web stranici.

en: We have not detected any known hosting limitations.
bs_BA: Nismo otkrili nikakva poznata ograničenja hostinga.

en: We have tried to make our Wizard as simple and fast as possible. Although these questions are all necessary, if there’s any way you think we can improve the plugin, please let us %sknow%s!
bs_BA: Potrudili smo se da naš čarobnjak učinimo što jednostavnijim i bržim. Iako su sva ova pitanja neophodna, ako mislite da na bilo koji način možemo poboljšati dodatak, %sjavite%s nam!

en: We use email notification to explain important updates in plugin settings.
bs_BA: Koristimo email obavještenje da objasnimo važna ažuriranja u podešavanjima dodataka.

en: We will initiate %s automatic update cycles, in the next %s hours, to mitigate available vulnerabilities.
bs_BA: Pokrenut ćemo %s automatskih ciklusa ažuriranja, u sljedećih %s sati, da bismo ublažili dostupne ranjivosti.

en: We will initiate a quarantine cycle in the next %s hours to mitigate available vulnerabilities.
bs_BA: Pokrenut ćemo ciklus karantina u sljedećih %s sati kako bismo ublažili dostupne ranjivosti.

en: Why Premium Support?
bs_BA: Zašto Premium podrška?

en: Why did I receive this email?
bs_BA: Zašto sam dobio/la ovaj email?

en: Widget area
bs_BA: Područje vidžeta

en: Widget area "%s"
bs_BA: Oblast vidžeta "%s"

en: Widget with mixed content
bs_BA: Vidžet sa mješovitim sadržajem

en: Will run a frequent update process on vulnerable components.
bs_BA: Pokrenuće čest proces ažuriranja ranjivih komponenti.

en: WordPress 301 redirect enabled. We recommend to enable a 301 .htaccess redirect.
bs_BA: Omogućeno preusmjeravanje WordPress 301. Preporučujemo da omogućite 301 .htaccess preusmjeravanje.

en: XML-RPC authentication failed
bs_BA: XML-RPC autentifikacija nije uspjela

en: XML-RPC authentication successful
bs_BA: XML-RPC autentifikacija je uspjela

en: XML-RPC is a mechanism originally implemented into WordPress to publish content without the need to actually login to the backend. It is also used to login to WordPress from devices other than desktop, or the regular wp-admin interface.
bs_BA: XML-RPC je mehanizam prvobitno implementiran u WordPress za objavljivanje sadržaja bez potrebe za stvarnom prijavom na pozadinu. Takođe se koristi za prijavu na WordPress sa uređaja koji nisu desktop, ili uobičajeni wp-admin interfejs.

en: XML-RPC with Learning Mode
bs_BA: XML-RPC sa modom učenja

en: You already have a valid SSL certificate.
bs_BA: Već imate važeći SSL sertifikat.

en: You already have free SSL on your hosting environment.
bs_BA: Već imate besplatan SSL na svom hosting okruženju.

en: You are using Really Simple SSL Pro single site on a multisite environment. Please install Really Simple SSL multisite networkwide for multisite support.
bs_BA: Koristite Really Simple SSL Pro jednu lokaciju u okruženju sa više lokacija. Molimo instalirajte Really Simple SSL na više lokacija širom mreže za podršku za više lokacija.

en: You are using W3 Total Cache with Disk: Enhanced setting. This can prevent Security headers from being properly loaded.
bs_BA: Koristite W3 Total Cache with Disk: Enhanced postavka. Ovo može spriječiti ispravno učitavanje sigurnosnih zaglavlja.

en: You are using the Really Simple SSL Shell Exec add on, but your current version needs to be updated.
bs_BA: Koristite dodatak Really Simple SSL Shell Exec, ali vašu trenutnu verziju treba ažurirati.

en: You can add any non-existing username to this table, to instantly block IP addresses that try common usernames like "admin".
bs_BA: Možete dodati bilo koje nepostojeće korisničko ime u ovu tabelu, da trenutno blokirate IP adrese koje pokušavaju koristiti uobičajena korisnička imena poput "admin".

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support, increased security with HSTS and more!
bs_BA: Također možete prepustiti automatsko skeniranje profesionalne verzije da to riješi umjesto vas i dobijete vrhunsku podršku, povećanu sigurnost uz HSTS i još mnogo toga!

en: You can also use our ‘Quarantine’ option to automate this process in the future.
bs_BA: Također možete koristiti našu opciju 'Karantin' da automatizujete ovaj proces u budućnosti.

en: You can choose to automate the most common actions for a vulnerability. Each action is set to a minimum risk level, similar to the notifications. Please read the instructions to learn more about the process.
bs_BA: Možete odabrati automatizaciju najčešćih radnji za ranjivost. Svaka radnja je postavljena na minimalni nivo rizika, slično obavještenjima. Molimo pročitajte upute kako biste saznali više o procesu.

en: You can easily block countries, or entire continents. You can act on the event log below and see which countries are suspicious, or exclude all countries but your own.
bs_BA: Možete jednostavno blokirati zemlje ili čitave kontinente. Možete djelovati na donjem dnevniku događaja i vidjeti koje su zemlje sumnjive ili isključiti sve zemlje osim vaše.

en: You can edit the source file manually by pressing the edit button.
bs_BA: Možete ručno urediti izvor datoteke pritskom dugmeta za uređivanje.

en: You can find your Plesk username and password in %s
bs_BA: Vaše Plesk korisničko ime i lozinku možete pronaći u %s

en: You can find your api key %shere%s (make sure you're logged in with your main account).
bs_BA: Možete pronaći svoj API ključ %sovdje%s (provjerite da li ste prijavljeni sa svojim glavnim računom).

en: You can follow these %sinstructions%s.
bs_BA: Možete pratiti ova %suputstva%s.

en: You can indefinitely block known abusive IP addresses, to completely prevent them from trying to login.
bs_BA: Možete neograničeno blokirati poznate uvredljive IP adrese, kako biste ih u potpunosti spriječili da se pokušaju prijaviti.

en: You can prevent IP addresses from being temporarily blocked by adding them to this list. This can be convenient if you share an IP address with other site users. Usernames that trigger false logins will still be blocked.
bs_BA: Možete spriječiti privremeno blokiranje IP adresa tako što ćete ih dodati na ovu listu. Ovo može biti zgodno ako dijelite IP adresu s drugim korisnicima stranice. Korisnička imena koja pokreću lažne prijave i dalje će biti blokirana.

en: You can prevent usernames from being temporarily blocked by adding them to this list. The IP address that triggers false logins will still be blocked.
bs_BA: Možete spriječiti privremeno blokiranje korisničkih imena dodavanjem na ovu listu. IP adresa koja pokreće lažne prijave i dalje će biti blokirana.

en: You can renew your license on your %saccount%s.
bs_BA: Možete obnoviti licencu na vašem %snalogu%s.

en: You can upgrade on your %saccount%s.
bs_BA: Možete nadograditi na vašem %snalogu%s.

en: You do not have any activations left on your Really Simple SSL Pro license. Please upgrade your plan for additional activations.
bs_BA: Na vašoj Really Simple SSL Pro licenci nisu ostale nikakve aktivacije. Nadogradite vaš plan za dodatne aktivacije.

en: You have %s critical vulnerability | You have %s critical vulnerabilities
bs_BA[0]: Imate %s kritičnu ranjivost
bs_BA[1]: Imate %s kritične ranjivosti
bs_BA[2]: Imate %s kritične ranjivosti

en: You have %s high-risk vulnerability | You have %s high-risk vulnerabilities
bs_BA[0]: Imate %s ranjivost visokog rizika
bs_BA[1]: Imate %s ranjivosti visokog rizika
bs_BA[2]: Imate %s ranjivost visokog rizika

en: You have %s low-risk vulnerability | You have %s low-risk vulnerabilities
bs_BA[0]: Imate %s ranjivost niskog rizika
bs_BA[1]: Imate %s ranjivosti niskog rizika
bs_BA[2]: Imate %s ranjivost niskog rizika

en: You have %s medium-risk vulnerability | You have %s medium-risk vulnerabilities
bs_BA[0]: Imate %s ranjivost srednjeg rizika
bs_BA[1]: Imate %s ranjivosti srednjeg rizika
bs_BA[2]: Imate %s ranjivosti srednjeg rizika

en: You have a lifetime license.
bs_BA: Imate doživotnu licencu.

en: You have changed your login URL
bs_BA: Promijenili ste svoj URL za prijavu

en: You have enabled a feature on %s. We think it's important to let you know a little bit more about this feature so you can use it without worries.
bs_BA: Omogućili ste funkciju na %s. Mislimo da je važno da vas obavijestimo malo više o ovoj funkciji kako biste je mogli koristiti bez brige.

en: You have enabled the "Rename and randomize your database prefix" option, but the attempt to do this has failed. The option has been disabled.
bs_BA: Omogućili ste opciju "Preimenuj i nasumično podesi prefiks baze podataka", ali pokušaj da to uradite nije uspeo. Opcija je onemogućena.

en: You have installed Really Simple SSL Pro. We have deactivated and removed the free plugin.
bs_BA: Instalirali ste Really Simple SSL Pro. Deaktivirali smo i uklonili besplatni dodatak.

en: You have logged in successfully.
bs_BA: Uspješno ste se prijavili.

en: You have requested the login URL for your website. You can log in on %s.
bs_BA: Zatražili ste URL za prijavu na svoju web stranicu. Možete se prijaviti na %s.

en: You have set a 301 redirect to SSL. This is important for SEO purposes
bs_BA: Postavili ste 301 preusmjeravanje na SSL. Ovo je važno za SEO svrhe

en: You have the Really Simple SSL Let's Encrypt beta add-on activated. This functionality has now been integrated in core, so you can deactivate the add-on.
bs_BA: Imate aktiviran beta dodatak Really Simple SSL Let's Encrypt. Ova funkcionalnost je sada integrirana u jezgro, tako da možete deaktivirati dodatak.

en: You haven't scanned the site yet, you should scan your site to check for possible issues.
bs_BA: Još uvijek niste skenirali stranicu, trebalo bi da skenirate stranicu da biste provjerili da li ima problema.

en: You may need to login in again, have your credentials prepared.
bs_BA: Možda ćete se morati ponovo prijaviti, pripremite svoje akreditive.

en: You run a Multisite installation with subdomains, but your site doesn't have a wildcard certificate.
bs_BA: Pokrećete višestraničnu instalaciju sa poddomenama, ali vaša stranica nema džoker sertifikat.

en: You run a Multisite installation with subfolders, which prevents this plugin from fixing your missing server variable in the wp-config.php.
bs_BA: Pokrećete instalaciju na više lokacija sa podfolderima, što sprečava ovaj dodatak da popravi vašu promenljivu servera koja nedostaje u wp-config.php.

en: You should have the www domain pointed to the same website as the non-www domain.
bs_BA: Trebalo bi da www domena bude usmjerena na istu web stranicu kao i domena koja nije www.

en: You still have %s task open. | You still have %s tasks open.
bs_BA[0]: Još uvijek imate %s otvorena zadataka.
bs_BA[1]: Još uvijek imate %s otvoren zadatak.
bs_BA[2]: Još uvijek imate %s otvorenih zadataka.

en: You're using a feature where email is an essential part of the functionality. Please validate that you can send emails on your server.
bs_BA: Koristite funkciju u kojoj je email bitan dio funkcionalnosti. Molimo potvrdite da možete slati e-poštu na svom serveru.

en: Your Key and Certificate directories are not properly protected.
bs_BA: Vaši imenici ključeva i sertifikata nisu pravilno zaštićeni.

en: Your Really Simple SSL Pro license hasn't been activated.
bs_BA: Vaša Really Simple SSL Pro licenca nije aktivirana.

en: Your Really Simple SSL Pro license is not valid.
bs_BA: Vaša Really Simple SSL Pro licenca nije validna.

en: Your Really Simple SSL Pro license key has expired. Please renew your license to continue receiving updates and premium support.
bs_BA: Vaš Really Simple SSL Pro licenci ključ je istekao. Molimo Vasda obnovite vašu licencu da nastavite primati ažuriranja i premium podršku.

en: Your Really Simple SSL Pro license key hasn't been activated yet. You can activate your license key on the license tab.
bs_BA: Vaš Really Simple SSL Pro licencni ključ još nije aktiviran. Možete aktivirati svoj licencni ključ na kartici licence.

en: Your Really Simple SSL Pro license key is not activated. Please activate your license to continue receiving updates and premium support.
bs_BA: Vaš Really Simple SSL Pro licencni ključ nije aktiviran. Aktivirajte vašu licencu da nastavite primati ažuriranja i premium podršku.

en: Your SSL certificate will expire soon.
bs_BA: Vaš SSL sertifikat će uskoro isteći.

en: Your WordPress version is visible to others.
bs_BA: Vaša WordPress verzija je vidljiva drugima.

en: Your access has been denied, please contact the webmaster for support
bs_BA: Vaš pristup je odbijen, obratite se webmasteru za podršku

en: Your access has been denied, too many login attempts
bs_BA: Vaš pristup je odbijen, previše pokušaja prijave

en: Your account is locked
bs_BA: Vaš račun je zaključan

en: Your certificate is valid until: %s
bs_BA: Vaš sertifikat vrijedi za: %s

en: Your certificate will be renewed and installed automatically.
bs_BA: Vaš sertifikat će biti automatski obnovljen i instaliran.

en: Your certificate will expire on %s.
bs_BA: Vaš sertifikat će isteći %s.

en: Your certificate will expire on %s. You can renew it %shere%s.
bs_BA: Vaš sertifikat će isteći %s. Možete ga obnoviti %sovdje%s.

en: Your database prefix is renamed and randomized. Awesome!
bs_BA: Vaš prefiks baze podataka je preimenovan i randomizovan. Sjajno!

en: Your database prefix is set to the default 'wp_'.
bs_BA: Vaš prefiks baze podataka je postavljen na zadani 'wp_'.

en: Your domain meets the requirements for Let's Encrypt.
bs_BA: Vaša domena ispunjava uslove za Let's Encrypt.

en: Your files already were restored.
bs_BA: Datoteke su već bile vraćene u prethodno stanje.

en: Your files were restored.
bs_BA: Datoteke su vraćene u prethodno stanje.

en: Your hosting environment does not allow automatic SSL installation.
bs_BA: Vaše okruženje hostinga ne dozvoljava automatsku SSL instalaciju.

en: Your license could not be found in our system. Please contact %ssupport%s.
bs_BA: Vaša licenca nije pronađena u našem sistemu. Molimo, kontaktirajte %spodršku%s.

en: Your license has been revoked. Please contact %ssupport%s.
bs_BA: Vaš licenca je opozvana. Molimo, kontaktirajte %spodršku%s.

en: Your license is not active for this URL.
bs_BA: Vaša licenca nije aktivna za ovaj URL.

en: Your license key expired on %s.
bs_BA: Vaš licencni ključ je istekao %s.

en: Your license key has been disabled.
bs_BA: Vaš licencni ključ je onemogućen.

en: Your license key has expired. Please renew your license key on your %saccount%s.
bs_BA: Vaš licencni ključ je istekao. Molimo obnovite licencni ključ na vašem %snalogu%s.

en: Your license key has reached its activation limit.
bs_BA: Vaš licencni ključ je dostigao ograničenje za aktivaciju.

en: Your login URL has changed to {login_url} to prevent common bot attacks on standard login URLs. Learn more about this feature, common questions and measures to prevent any issues.
bs_BA: Vaš URL za prijavu je promijenjen u {login_url} da spriječi uobičajene napade botova na standardne URL-ove za prijavu. Saznajte više o ovoj funkciji, uobičajenim pitanjima i mjerama za sprječavanje bilo kakvih problema.

en: Your login confirmation code for %s
bs_BA: Vaš kod za potvrdu prijave za %s

en: Your password contains (part of) your (user)name or email address. Choose a different password
bs_BA: Vaša lozinka sadrži (dio) vašeg (korisničkog)imena ili email adrese. Odaberite drugu lozinku

en: Your password has expired. Please change your password.
bs_BA: Vaša lozinka je istekla. Molimo promijenite lozinku.

en: Your password was compromised and has been reset
bs_BA: Vaša lozinka je ugrožena i resetovana

en: Your password was reset because of too many failed Two Factor attempts. You will need to <a href="%s">create a new password</a> to regain access. Please check your email for more information.
bs_BA: Vaša lozinka je poništena zbog previše neuspjelih dvofaktorskih pokušaja. Morat ćete <a href="%s">kreirati novu lozinku</a> da ponovo dobijete pristup. Molimo provjerite svoju e-poštu za više informacija.

en: Your password will expire in 7 days
bs_BA: Vaša lozinka će isteći za 7 dana

en: Your server provides shell functionality, which offers additional methods to install SSL. If installing SSL using the default methods is not possible, you can install the shell add on.
bs_BA: Vaš server pruža funkcionalnost ljuske, koja nudi dodatne metode za instaliranje SSL-a. Ako instaliranje SSL-a korištenjem zadanih metoda nije moguće, možete instalirati dodatak ljuske.

en: Your site has been configured for the HSTS preload list. If you have submitted your site, it will be preloaded. Click %shere%s to submit.
bs_BA: Vaša web lokacija je konfigurisana za HSTS listu predučitavanja. Ako ste poslali svoju web lokaciju, ona će biti unaprijed učitana. Kliknite %sovdje%s da pošaljete.

en: Your site has exceeded the maximum size for HTTP headers. To prevent issues, the Content Security Policy won't be added to your HTTP headers.
bs_BA: Vaša web lokacija je premašila maksimalnu veličinu za HTTP zaglavlja. Da biste spriječili probleme, Politika sigurnosti sadržaja neće biti dodana u vaša HTTP zaglavlja.

en: Your site is not configured for HSTS yet.
bs_BA: Vaša web lokacija još nije konfigurisana za HSTS.

en: Your site is not yet configured for the HSTS preload list.
bs_BA: Vaša web lokacija još nije konfigurirana za HSTS listu predučitavanja.

en: Your site is set to display errors on your website
bs_BA: Vaša web lokacija je postavljena da prikazuje greške na vašoj web stranici

en: Your site is vulnerable to user enumeration attacks.
bs_BA: Vaša stranica je osjetljiva na napade nabrajanja korisnika.

en: Your site logs information to a public debugging file.
bs_BA: Vaša stranica bilježi informacije u javnu datoteku za otklanjanje grešaka.

en: Your site redirects 404 pages to the http:// version of your homepage. This can cause mixed content issues with images.
bs_BA: Vaša stranica preusmjerava 404 stranice na http:// verziju vaše početne stranice. To može izazvati probleme sa mješovitim sadržajem na slikama.

en: Your site registered a user with the name 'admin'.
bs_BA: Vaša stranica je registrovala korisnika pod imenom 'admin'.

en: Your site uses Divi. This can require some additional steps before getting the secure lock.
bs_BA: Vaša web lokacija koristi Divi. Ovo može zahtijevati neke dodatne korake prije nego što dobijete sigurno zaključavanje.

en: Your site uses Elementor. This can require some additional steps before getting the secure lock.
bs_BA: Vaša web lokacija koristi Elementor. Ovo može zahtijevati neke dodatne korake prije nego što dobijete sigurno zaključavanje.

en: Your site uses an outdated version of TLS. Upgrade to TLS 1.2 or TLS 1.3 to keep your site secure.
bs_BA: Vaša stranica koristi zastarjelu verziju TLS-a. Nadogradite na TLS 1.2 ili TLS 1.3 da bi vaša stranica bila sigurna.

en: Your verification code expired, click “Resend Code” to receive a new verification code.
bs_BA:  Vaš verifikacioni kod je istekao, kliknite na "Ponovo pošalji kod" da dobijete novi verifikacioni kod.

en: Your website does not send all recommended security headers.
bs_BA: Vaša web stranica ne šalje sva preporučena sigurnosna zaglavlja.

en: Your website's ip address is blocked. Please add your domain's ip address to the security policy in CPanel
bs_BA: IP adresa vaše web stranice je blokirana. Molimo dodajte IP adresu svoje domene u sigurnosnu politiku u CPanelu

en: Your wp-config.php has to be edited, but is not writable.
bs_BA: Vaš wp-config.php se mora urediti, ali u njega nije moguće pisati.

en: attempts
bs_BA: pokušaji

en: cached file, deactivate cache to see the actual source
bs_BA: keširana datoteka, deaktivirajte keš da vidite stvarni izvor

en: critical
bs_BA: kritično

en: file
bs_BA: datoteka

en: forbidden - number in author name not allowed = %s
bs_BA: zabranjeno - broj u imenu autora nije dozvoljen = %s

en: high-risk
bs_BA: visok rizik

en: iFrame in the wp_postmeta database table
bs_BA: iFrame u the wp_postmeta tabeli baze podataka

en: low-risk
bs_BA: nizak rizik

en: medium-risk
bs_BA: srednji rizik

en: mu plugin file
bs_BA: mu plugin datoteka

en: no response
bs_BA: bez odgovora

en: plugin file
bs_BA: plugin datoteka

en: recommended
bs_BA: preporučeno

en: theme file
bs_BA: datoteka teme

en: unlimited
bs_BA: neograničeno

en: uploads file, possibly generated by plugin or theme
bs_BA: otprema datoteku, moguće generisanu plugin-om ili temom
